Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zmodernizują i przebudują boisko przy ul. Piłkarskiej i Olimpijskiej

Zmodernizują i przebudują boisko przy ul. Piłkarskiej i Olimpijskiej Data publikacji: 5 października 2017W czwartek, 5 października spółka Bytomski Sport Polonia Bytom podpisała umowę z wykonawcą na modernizację i przebudowę boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym przy ul. Piłkarskiej i Olimpijskiej w Bytomiu.

W wyniku zamówienia zgłosiły się cztery firmy. Zwycięzcą i tym samym wykonawcą została spółka S-Sport z Katowic, która uzyskała największą liczbę punktów. Firma S-Sport może pochwalić się wieloma zrealizowanymi projektami m.in. Stadionem Narodowym w Warszawie, Areną Zabrze, Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu czy Stadionem Śląskim w Chorzowie. Ponadto S-Sport jest kompleksowym wykonawcą boisk piłkarskich o nawierzchni sztucznej i hybrydowej, a także bieżni lekkoatletycznych z certyfikatem IAAF.

Boisko treningowe to jedno z trzech przedsięwzięć realizowanych przez spółkę BS Polonia Bytom. Koszt inwestycji to 3,5 mln złotych. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 1,5 mln złotych. Pierwsze prace związane z modernizacją boiska ruszą w ciągu kilku tygodni po podpisaniu umowy.

Zgodnie z projektem modernizacji wyremontowane zostanie nie tylko boisko, ale obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych - przygotowany zostanie podest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z myślą o niepełnosprawnych powstaną także miejsca parkingowe oraz nowy ciąg komunikacyjny, który poprawi i ułatwi poruszanie się po obiekcie.

- Budowa ma potrwać kilkanaście tygodni. Jeśli aura będzie nam sprzyjać, już wiosną rozgrywane będą tam mecze - zadeklarował Sławomir Kamiński, dyrektor ds. inwestycji BS Polonii Bytom. 

Prezydent Bytomia Damian Bartyla zaznaczył, że w mieście nie brakuje utalentowanych, młodych ludzi. - Trudno jednak kontynuować proces szkolenia bez odpowiedniej bazy sportowej. Mam nadzieję, że obiekt będzie służył nie tylko piłkarzom, ale przede wszystkim dzieciom i młodzieży - podkreślał prezydent.


Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.