Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Modelarze wszystkich krajów łączcie się

Modelarze wszystkich krajów łączcie się Data publikacji: 12 marca 2014Pasjonaci modelarstwa z niecierpliwością czekają na każdą okazję, by zaprezentować światu swoje misterne dzieła. W większości  gotowe modele czekają już na swoje „pięć minut”, część nabiera ostatnich szlifów, by 15 i 16 marca zachwycić zwiedzających na Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Modelarze z kraju i zagranicy spotkają się w Bytomiu już po raz jedenasty. Tradycyjnie w hali na Skarpie wystawią efekty swojej pracy przed tysiącami amatorów modelarstwa redukcyjnego. Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, ogromną dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych. Dwudniowej wystawie będą towarzyszyły warsztaty modelarskie, giełda modelarska, pokazy grup rekonstrukcyjnych.

 W tym roku po raz kolejny zostaną rozegrane memoriały upamiętniające dwóch bytomian: Edwarda Boniego - popularyzatora modelarstwa na Śląsku i w Zagłębiu oraz płk. Jana Białego - pilota, uczestnika trzech wojen, wielokrotnie odznaczanego najwyższymi honorami.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji festiwalu wzięło udział  ponad 300 modelarzy z Polski i innych europejskich krajów. Wystawili ponad 1100 prac, które zobaczyło ponad 3 tys. zwiedzających. Organizatorzy wydarzenia - Uczniowski Klub Sportowy „KARB” przy MDK nr 2 zapewniają, że każdy gość znajdzie coś dla siebie, a kto wie, może złapie modelarskiego bakcyla? W sobotę, 15 marca wystawę będzie można zwiedzać od 9.00 do 19.00, a w niedzielę od 9.00 do 13.00.

Patronat honorowy nad festiwalem objął  prezydent Damian Bartyla oraz europoseł prof. Jerzy Buzek.

Szczegóły na: www.bytom-model-festiwal.pl

Zobacz plakat


Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.