Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Modelarze wszystkich krajów łączcie się

Modelarze wszystkich krajów łączcie się Data publikacji: 12 marca 2014Pasjonaci modelarstwa z niecierpliwością czekają na każdą okazję, by zaprezentować światu swoje misterne dzieła. W większości  gotowe modele czekają już na swoje „pięć minut”, część nabiera ostatnich szlifów, by 15 i 16 marca zachwycić zwiedzających na Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Modelarze z kraju i zagranicy spotkają się w Bytomiu już po raz jedenasty. Tradycyjnie w hali na Skarpie wystawią efekty swojej pracy przed tysiącami amatorów modelarstwa redukcyjnego. Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, ogromną dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych. Dwudniowej wystawie będą towarzyszyły warsztaty modelarskie, giełda modelarska, pokazy grup rekonstrukcyjnych.

 W tym roku po raz kolejny zostaną rozegrane memoriały upamiętniające dwóch bytomian: Edwarda Boniego - popularyzatora modelarstwa na Śląsku i w Zagłębiu oraz płk. Jana Białego - pilota, uczestnika trzech wojen, wielokrotnie odznaczanego najwyższymi honorami.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji festiwalu wzięło udział  ponad 300 modelarzy z Polski i innych europejskich krajów. Wystawili ponad 1100 prac, które zobaczyło ponad 3 tys. zwiedzających. Organizatorzy wydarzenia - Uczniowski Klub Sportowy „KARB” przy MDK nr 2 zapewniają, że każdy gość znajdzie coś dla siebie, a kto wie, może złapie modelarskiego bakcyla? W sobotę, 15 marca wystawę będzie można zwiedzać od 9.00 do 19.00, a w niedzielę od 9.00 do 13.00.

Patronat honorowy nad festiwalem objął  prezydent Damian Bartyla oraz europoseł prof. Jerzy Buzek.

Szczegóły na: www.bytom-model-festiwal.pl

Zobacz plakat


Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.