Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Modelarze wszystkich krajów łączcie się

Modelarze wszystkich krajów łączcie się Data publikacji: 12 marca 2014Pasjonaci modelarstwa z niecierpliwością czekają na każdą okazję, by zaprezentować światu swoje misterne dzieła. W większości  gotowe modele czekają już na swoje „pięć minut”, część nabiera ostatnich szlifów, by 15 i 16 marca zachwycić zwiedzających na Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Modelarze z kraju i zagranicy spotkają się w Bytomiu już po raz jedenasty. Tradycyjnie w hali na Skarpie wystawią efekty swojej pracy przed tysiącami amatorów modelarstwa redukcyjnego. Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, ogromną dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych. Dwudniowej wystawie będą towarzyszyły warsztaty modelarskie, giełda modelarska, pokazy grup rekonstrukcyjnych.

 W tym roku po raz kolejny zostaną rozegrane memoriały upamiętniające dwóch bytomian: Edwarda Boniego - popularyzatora modelarstwa na Śląsku i w Zagłębiu oraz płk. Jana Białego - pilota, uczestnika trzech wojen, wielokrotnie odznaczanego najwyższymi honorami.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji festiwalu wzięło udział  ponad 300 modelarzy z Polski i innych europejskich krajów. Wystawili ponad 1100 prac, które zobaczyło ponad 3 tys. zwiedzających. Organizatorzy wydarzenia - Uczniowski Klub Sportowy „KARB” przy MDK nr 2 zapewniają, że każdy gość znajdzie coś dla siebie, a kto wie, może złapie modelarskiego bakcyla? W sobotę, 15 marca wystawę będzie można zwiedzać od 9.00 do 19.00, a w niedzielę od 9.00 do 13.00.

Patronat honorowy nad festiwalem objął  prezydent Damian Bartyla oraz europoseł prof. Jerzy Buzek.

Szczegóły na: www.bytom-model-festiwal.pl

Zobacz plakat


Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.