Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Moc modowych atrakcji

Moc modowych atrakcji Data publikacji: 15 września 2017Jeśli lubicie śledzić nowinki modowe, kochacie ciuchy, fatałaszki i dodatki - tego wydarzenia nie możecie pominąć w swoim kalendarzu. Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta zaprasza do udziału w finale projektu Bytomski Sznyt. Impreza, która będzie miała kilka odsłon odbędzie się 16 września (sobota).

Na dobry początek Piękna Strona Miasta oraz Muzeum Górnośląskie zapraszają do udziału w Modnej Grze Miejskiej, bo Bytom to istna kopalnia historycznych smaczków - również modowych. Organizatorzy zapewniają niesamowite, modowo-historyczne przygody. Uczestnicy gry wcielą się w role poszukiwaczy tajemniczych historii związanych z bytomskimi modnymi lokalizacjami. Warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie, naładowane telefony oraz jasne umysły. Początek zabawy o godz. 16.30 w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (pl. Sobieskiego 2).

Półtorej godziny później przy ul. Rycerskiej odbędzie się wystawa tkaniny artystycznej przygotowana przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów, a składająca się z prac bytomskiej artystki Aleksandry Herisz i jej podopiecznych z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

Podczas finału czeka nas taneczno-modowy performance przygotowany przez Fundację "Ja też tak chcę" razem z młodymi tancerkami, które na co dzień tańczą w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich, uczniami Miejskiego Gimnazjum nr 2 również w Piekarach Śląskich, a także studentami PWST – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. O godz. 18.15 młodzi artyści wyruszą z ul. Krawieckiej. Za pomocą atrybutów modowych i krawieckich wypełnią przestrzeń miasta tańcem i zaproszą mieszkańców do udziału w głównym wydarzeniu wieczoru - ulicznym pokazie mody. Ten rozpocznie się o godz. 19.30 przy ul. Rycerskiej.

W programie pokazu znajdą się m.in. prezentacja efektów warsztatów KOSZULOWO oraz EKO, prezentacja dorobku uczennic ZSAEiO oraz kolekcji autorstwa znanych i lubianych bytomskich pracowni krawieckich: Malinova Atelier - nauczymy Cię szyć lub uszyjemy dla Ciebie, Vintage i Piegatex Tkaniny. Gościem specjalnym pokazu mody będzie Tomasz Ossoliński - jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody, który swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał w firmie Bytom.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.