Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Moc modowych atrakcji

Moc modowych atrakcji Data publikacji: 15 września 2017Jeśli lubicie śledzić nowinki modowe, kochacie ciuchy, fatałaszki i dodatki - tego wydarzenia nie możecie pominąć w swoim kalendarzu. Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta zaprasza do udziału w finale projektu Bytomski Sznyt. Impreza, która będzie miała kilka odsłon odbędzie się 16 września (sobota).

Na dobry początek Piękna Strona Miasta oraz Muzeum Górnośląskie zapraszają do udziału w Modnej Grze Miejskiej, bo Bytom to istna kopalnia historycznych smaczków - również modowych. Organizatorzy zapewniają niesamowite, modowo-historyczne przygody. Uczestnicy gry wcielą się w role poszukiwaczy tajemniczych historii związanych z bytomskimi modnymi lokalizacjami. Warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie, naładowane telefony oraz jasne umysły. Początek zabawy o godz. 16.30 w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (pl. Sobieskiego 2).

Półtorej godziny później przy ul. Rycerskiej odbędzie się wystawa tkaniny artystycznej przygotowana przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów, a składająca się z prac bytomskiej artystki Aleksandry Herisz i jej podopiecznych z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

Podczas finału czeka nas taneczno-modowy performance przygotowany przez Fundację "Ja też tak chcę" razem z młodymi tancerkami, które na co dzień tańczą w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich, uczniami Miejskiego Gimnazjum nr 2 również w Piekarach Śląskich, a także studentami PWST – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. O godz. 18.15 młodzi artyści wyruszą z ul. Krawieckiej. Za pomocą atrybutów modowych i krawieckich wypełnią przestrzeń miasta tańcem i zaproszą mieszkańców do udziału w głównym wydarzeniu wieczoru - ulicznym pokazie mody. Ten rozpocznie się o godz. 19.30 przy ul. Rycerskiej.

W programie pokazu znajdą się m.in. prezentacja efektów warsztatów KOSZULOWO oraz EKO, prezentacja dorobku uczennic ZSAEiO oraz kolekcji autorstwa znanych i lubianych bytomskich pracowni krawieckich: Malinova Atelier - nauczymy Cię szyć lub uszyjemy dla Ciebie, Vintage i Piegatex Tkaniny. Gościem specjalnym pokazu mody będzie Tomasz Ossoliński - jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody, który swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał w firmie Bytom.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.