Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 października 2017, Urszuli, Celiny, Hilarego

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności Data publikacji: 4 października 2017W rodzinnej, ciepłej atmosferze przebiegało wtorkowe spotkanie mniejszości niemieckiej z naszego miasta z okazji Dnia Jedności Niemiec. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Kilkadziesiąt osób - w tym goście z Niemiec i członkowie kół terenowych bytomskiego oddziału Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego wysłuchało prelekcji o zmianach, jakie nastąpiły w 1990 roku za naszą zachodnią granicą. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Mniejszości Niemieckiej Piccolo, a ostatnią odsłoną spotkania była prezentacja filmów o obaleniu muru berlińskiego.  

- Niech dzisiejsza uroczystość będzie wspaniałą sposobnością do wyrażenia uznania dla bytomskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Bytomiu za wkład w rozwój współpracy polsko-niemieckiej i prężną działalność na rzecz kultywowania historii, gwary niemieckiej  i tradycji mniejszości narodowych, z którą nierozerwalnie związany jest Bytom. Podejmowane przez Państwa przedsięwzięcia, w formie wystaw, spotkań i prelekcji, działalności edukacyjnej i artystycznej – mają jeden szczytny cel - służyć upowszechnianiu niemieckiej kultury tworzonej w Polsce i umacniać współpracę polsko-niemiecką i międzykulturowy dialog - mówił podczas spotkania prezydent Bytomia.

Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego działa w naszym mieście od 1990 roku. Obecnie zrzesza ponad 2000 osób. Ich misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka. Członkami są osoby z narodowością niemiecką oraz te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.
Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.