Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności Data publikacji: 4 października 2017W rodzinnej, ciepłej atmosferze przebiegało wtorkowe spotkanie mniejszości niemieckiej z naszego miasta z okazji Dnia Jedności Niemiec. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Kilkadziesiąt osób - w tym goście z Niemiec i członkowie kół terenowych bytomskiego oddziału Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego wysłuchało prelekcji o zmianach, jakie nastąpiły w 1990 roku za naszą zachodnią granicą. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Mniejszości Niemieckiej Piccolo, a ostatnią odsłoną spotkania była prezentacja filmów o obaleniu muru berlińskiego.  

- Niech dzisiejsza uroczystość będzie wspaniałą sposobnością do wyrażenia uznania dla bytomskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Bytomiu za wkład w rozwój współpracy polsko-niemieckiej i prężną działalność na rzecz kultywowania historii, gwary niemieckiej  i tradycji mniejszości narodowych, z którą nierozerwalnie związany jest Bytom. Podejmowane przez Państwa przedsięwzięcia, w formie wystaw, spotkań i prelekcji, działalności edukacyjnej i artystycznej – mają jeden szczytny cel - służyć upowszechnianiu niemieckiej kultury tworzonej w Polsce i umacniać współpracę polsko-niemiecką i międzykulturowy dialog - mówił podczas spotkania prezydent Bytomia.

Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego działa w naszym mieście od 1990 roku. Obecnie zrzesza ponad 2000 osób. Ich misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka. Członkami są osoby z narodowością niemiecką oraz te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.
Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.