Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności Data publikacji: 4 października 2017W rodzinnej, ciepłej atmosferze przebiegało wtorkowe spotkanie mniejszości niemieckiej z naszego miasta z okazji Dnia Jedności Niemiec. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Kilkadziesiąt osób - w tym goście z Niemiec i członkowie kół terenowych bytomskiego oddziału Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego wysłuchało prelekcji o zmianach, jakie nastąpiły w 1990 roku za naszą zachodnią granicą. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Mniejszości Niemieckiej Piccolo, a ostatnią odsłoną spotkania była prezentacja filmów o obaleniu muru berlińskiego.  

- Niech dzisiejsza uroczystość będzie wspaniałą sposobnością do wyrażenia uznania dla bytomskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Bytomiu za wkład w rozwój współpracy polsko-niemieckiej i prężną działalność na rzecz kultywowania historii, gwary niemieckiej  i tradycji mniejszości narodowych, z którą nierozerwalnie związany jest Bytom. Podejmowane przez Państwa przedsięwzięcia, w formie wystaw, spotkań i prelekcji, działalności edukacyjnej i artystycznej – mają jeden szczytny cel - służyć upowszechnianiu niemieckiej kultury tworzonej w Polsce i umacniać współpracę polsko-niemiecką i międzykulturowy dialog - mówił podczas spotkania prezydent Bytomia.

Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego działa w naszym mieście od 1990 roku. Obecnie zrzesza ponad 2000 osób. Ich misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka. Członkami są osoby z narodowością niemiecką oraz te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.
Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.