Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności

Mniejszość niemiecka świętowała Dzień Jedności Data publikacji: 4 października 2017W rodzinnej, ciepłej atmosferze przebiegało wtorkowe spotkanie mniejszości niemieckiej z naszego miasta z okazji Dnia Jedności Niemiec. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Kilkadziesiąt osób - w tym goście z Niemiec i członkowie kół terenowych bytomskiego oddziału Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego wysłuchało prelekcji o zmianach, jakie nastąpiły w 1990 roku za naszą zachodnią granicą. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Mniejszości Niemieckiej Piccolo, a ostatnią odsłoną spotkania była prezentacja filmów o obaleniu muru berlińskiego.  

- Niech dzisiejsza uroczystość będzie wspaniałą sposobnością do wyrażenia uznania dla bytomskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Bytomiu za wkład w rozwój współpracy polsko-niemieckiej i prężną działalność na rzecz kultywowania historii, gwary niemieckiej  i tradycji mniejszości narodowych, z którą nierozerwalnie związany jest Bytom. Podejmowane przez Państwa przedsięwzięcia, w formie wystaw, spotkań i prelekcji, działalności edukacyjnej i artystycznej – mają jeden szczytny cel - służyć upowszechnianiu niemieckiej kultury tworzonej w Polsce i umacniać współpracę polsko-niemiecką i międzykulturowy dialog - mówił podczas spotkania prezydent Bytomia.

Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego działa w naszym mieście od 1990 roku. Obecnie zrzesza ponad 2000 osób. Ich misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka. Członkami są osoby z narodowością niemiecką oraz te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.
Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.