Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Młodzież zwiedzała schrony

Młodzież zwiedzała schrony Data publikacji: 28 września 2016W ramach Światowego Dnia Turystyki, który wczoraj, 27 września obchodzony był w Polsce, uczniowie bytomskich szkół poznali historię schronów na Placu Akademickim oraz w Miechowicach. Obiekty cieszą się ogromną popularnością w naszym mieście i chętnie odwiedzane są nie tylko przez dorosłych, ale również młodzież.

Światowy Dzień Turystyki był w tym roku okazją do promocji zabytków fortyfikacji militarnych i schronów przeciwlotniczych w Bytomiu. Stowarzyszenie na rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” udostępniło wczoraj, 27 września do zwiedzania schron przeciwlotniczy znajdujący się w Bytomiu-Miechowicach przy ulicy Kasztanowej oraz schron przeciwlotniczy na Placu Akademickim. Największym zainteresowaniem cieszył się obiekt w Bytomiu – Miechowicach, gdzie przedstawiono multimedialną prezentację poświęconą wejściu Armii Czerwonej do Miechowic w styczniu 1945 roku i tragicznym wydarzeniom, które towarzyszyły trwającym tam wtedy walkom.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Pro Fortalicium

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.