Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi tenisiści upamiętnią wybitnego trenera

Młodzi tenisiści upamiętnią wybitnego trenera Data publikacji: 1 czerwca 2017Ponad stu zawodników i zawodniczek z całego świata weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Juniorów o Puchar Śląska ITF w tenisie ziemnym, który 5 czerwca rozpocznie się na kortach Górnika Bytom. Impreza, która po raz drugi odbędzie się w naszym mieście, jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Prestiżowy turniej w Bytomiu potrwa od 5 do 11 czerwca i wyłoni najlepszych tenisistów i tenisiści w singlu i deblu. Wśród nich zobaczymy aż piątkę reprezentantów Górnika Bytom, którzy mają zapewniony już udział w turnieju głównym. A są nimi nasza największa nadzieja – Wojciech Marek, a także Wojciech Kasperski i Maciej Ziomber oraz wśród kobiet – Magda Hędrzak i Emma Zakordoniec. W rundzie finałowej turnieju /7-11 czerwca/ zmierzy się 32 zawodników i 32 zawodniczki. Część z nich zagra dzięki wcześniejszym eliminacjom, zaś część ma już zapewniony start w turnieju głównym.

Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska to impreza, która w Międzynarodowej Federacji Tenisowej ma drugą rangę, co oznacza, że punkty w nim zdobyte dają szansę na szybki awans w tenisowym rankingu. Tak więc czekają nas nie lada emocje na kortach, a kto zostanie zwycięzcą bytomskiego turnieju, indywidualnie oraz w deblu, przekonamy się podczas finału imprezy, 11 czerwca.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska to jednocześnie Memoriał im. Jacka Widawskiego, który ma upamiętniać wybitnego trenera i działacza Górnika Bytom, który zmarł w 2012 roku.

Warto dodać, że cztery mecze I rundy z udziałem polskich tenisistów i tenisistek będzie można śledzić na żywo tutaj

 

itf-bytom-cup-2017-V-memorial-31.5.2017[28090].jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.