Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi tenisiści upamiętnią wybitnego trenera

Młodzi tenisiści upamiętnią wybitnego trenera Data publikacji: 1 czerwca 2017Ponad stu zawodników i zawodniczek z całego świata weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Juniorów o Puchar Śląska ITF w tenisie ziemnym, który 5 czerwca rozpocznie się na kortach Górnika Bytom. Impreza, która po raz drugi odbędzie się w naszym mieście, jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Prestiżowy turniej w Bytomiu potrwa od 5 do 11 czerwca i wyłoni najlepszych tenisistów i tenisiści w singlu i deblu. Wśród nich zobaczymy aż piątkę reprezentantów Górnika Bytom, którzy mają zapewniony już udział w turnieju głównym. A są nimi nasza największa nadzieja – Wojciech Marek, a także Wojciech Kasperski i Maciej Ziomber oraz wśród kobiet – Magda Hędrzak i Emma Zakordoniec. W rundzie finałowej turnieju /7-11 czerwca/ zmierzy się 32 zawodników i 32 zawodniczki. Część z nich zagra dzięki wcześniejszym eliminacjom, zaś część ma już zapewniony start w turnieju głównym.

Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska to impreza, która w Międzynarodowej Federacji Tenisowej ma drugą rangę, co oznacza, że punkty w nim zdobyte dają szansę na szybki awans w tenisowym rankingu. Tak więc czekają nas nie lada emocje na kortach, a kto zostanie zwycięzcą bytomskiego turnieju, indywidualnie oraz w deblu, przekonamy się podczas finału imprezy, 11 czerwca.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska to jednocześnie Memoriał im. Jacka Widawskiego, który ma upamiętniać wybitnego trenera i działacza Górnika Bytom, który zmarł w 2012 roku.

Warto dodać, że cztery mecze I rundy z udziałem polskich tenisistów i tenisistek będzie można śledzić na żywo tutaj

 

itf-bytom-cup-2017-V-memorial-31.5.2017[28090].jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.