Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi sportowcy w krajowej czołówce

Młodzi sportowcy w krajowej czołówce Data publikacji: 23 lutego 2018Jak co roku Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie opublikował Wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Bytom w ubiegłym roku uplasował się na wysokim 21. miejscu w Polsce na 928 gmin sklasyfikowanych w zestawieniu.

Tym samym nasze miasto awansowało o jedno miejsce w porównaniu z rokiem 2016 (kiedy to bytomski sport młodzieżowy został sklasyfikowany na 22. miejscu w kraju). Warto dodać, że, w województwie śląskim młodzi bytomscy sportowcy ustąpili w 2017 roku tylko  sportowcom  z Katowic sklasyfikowanym na 10. miejscu, w tyle zostawiając takie miasta z naszego województwa jak: Gliwice (25. miejsce), Sosnowiec (30), Bielsko-Białą (32) oraz Częstochowę sklasyfikowaną na 33. miejscu.

Wysokie miejsca w rankingu zajęły również bytomskie kluby. Swój efekt przyniosła ciężka, systematyczna praca kadry szkoleniowej judo Górniczego Klubu Sportowego Czarni Bytom. Klub ten zajął wysokie 48. miejsce na 3702 kluby sklasyfikowane w zestawieniu Instytutu Sportu w Warszawie. Wysoki wynik sportowy osiągnął także tenisowy Klub Sportowy Górnik Bytom zajmując w zestawieniu 68. miejsce. Na wyróżnienie zasługuje także MKS-MOSM Bytom sklasyfikowany na 177. pozycji.

Młodzi bytomscy sportowcy zanotowali sukcesy w dyscyplinach zespołowych. Młodzież TMH Polonia Bytom zajęła wysokie drugie miejsce wśród 13 sklasyfikowanych klubów ustępując tylko UKS Zagłębiu Sosnowiec. Z kolei nasi piłkarze wodni z Waterpolowego Towarzystwa Sportowego Polonia Bytom w kategoriach młodzik, junior młodszy oraz junior nie znaleźli sobie równych zwyciężając w klasyfikacji 11 klubów z całej Polski.

W dyscyplinach indywidualnych po raz kolejny najwyższą klasę pokazali młodzi bytomscy judocy. Na pierwsze miejsce w klasyfikacji 153 klubów z całej Polski ciężko pracowali młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy Czarnych Bytom. Dla porównania judoczki Czarnych zajęły 6. miejsce na 133 klasyfikowane kluby, zapewniając  w ten sposób drugie miejsce województwu śląskiemu w judo kobiet.

O tym, że warto w Bytomiu inwestować w tenis ziemny przekonuje klasyfikacja młodzieży za 2017 rok Klubu Sportowego Górnik Bytom. Młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy zagwarantowali klubowi prymat w gronie 90-ciu klasyfikowanych klubów .
   
Z kolei MUKS Ippon Bytom, bytomski klub karate tradycyjnego w klasyfikacji szkolenia młodzików i juniorów młodszych został wysoko sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród 40 klubów, ustępując tylko karatekom z Łodzi i Krakowa. Dobrym wynikiem pochwalić może się także młodzież z Brydżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego MDK-MOSM Bytom. Ciężka praca juniorów i juniorów młodszych dała bytomskiemu klubowi 8. miejsce pośród 33 klasyfikowanych teamów.

Młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy czyli młodzi adepci łucznictwa MLKS Czarna Strzała Bytom wywindowali klub na 9. miejsce w klasyfikacji, a dzięki ich wysiłkowi w tej dyscyplinie województwo śląskie sklasyfikowane zostało na  wysokim drugim miejscu. 

Natomiast młodzi lekkoatleci na 355. klasyfikowanych w kraju klubów zajęli  27. miejsce, a to za sprawą młodzików, juniorów młodszych i juniorów MKS-MOSM Bytom.

Tym samym nasze miasto i bytomskie kluby sportowe po raz kolejny pokazały się z jak najlepszej strony, osiągając wysokie wyniki sportowe w wielu dyscyplinach sportowych, gdzie zwłaszcza judocy, tenisiści ziemni, hokeiści, piłkarze wodni, ale również łucznicy, karatecy i lekkoatleci uplasowali się na bardzo wysokich miejscach w klasyfikacji klubów sportowych w swoich dyscyplinach sportowych.

Przypomnijmy, że System Sportu Młodzieżowego to przyjmowany corocznie zbiór zasad i regulaminów, które dotyczą organizacji szkolenia i współzawodnictwa sportowego uzdolnionej młodzieży. Pierwsze poważne zawody młodzi sportowcy rozgrywają w ramach właśnie tego Systemu. Rozgrywki dają możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z zawodnikami innych województw, powiatów, gmin oraz klubów. Coroczne publikacje wyników współzawodnictwa dają kompendium wiedzy o kierunku rozwoju sportu młodzieżowego, ciągłym podnoszeniu poziomu sportowego oraz mają zapewnić optymalne warunki szkolenia w kategoriach młodzieżowiec, junior, junior młodszy i młodzik.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.