Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Młodzi sportowcy podsumowali rok

Młodzi sportowcy podsumowali rok Data publikacji: 12 stycznia 2019

90. uczniów-zawodników Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu zostało dziś wyróżnionych podczas Balu Sportowca czyli podsumowania sezonu sportowego 2018.

Przez cały poprzedni rok nie tylko wypełniali obowiązki uczniowskie ale też ciężko trenowali i walczyli na arenach sportowych. Dziś podsumowali miniony rok, a najlepsi z nich otrzymali wyróżnienia. Wśród laureatów znalazły się m.in. Magdalena Stefanowicz, lekkoatletka, która w minionym roku zajęła piąte miejsce w biegu na 100m na Mistrzostwach Świata Juniorów w Tampere (U20) oraz I miejsce w biegu na 100 metrów podczas Mistrzostw Polski Juniorów (U20) w Włocławku, Natalia Łachowska, lekkoatletka, w 2018 roku zajęła ósme miejsce w biegu na 800 metrów podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych (U18) w Gyor, oraz trzecie miejsce w biegu na 800 metrów w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (U18) w Chorzowie. W JUDO świetne wyniki osiągnęła Natalia Kropska która w czasie Mistrzostw Świata Juniorów na Bahamach zajęła piąte miejsce, a na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w marcu w Bytomiu zajęła pierwsze miejsce. Uczennice szkoły są też w kadrze TMH Poloni Bytom - Mistrzyń Polski w hokeju na lodzie. W finałach wojewódzkich w Biegach Przełajowych młodzi sportowcy z ZSMS zdobyli wszystkie, cztery pierwsze miejsca, taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii tych zawodów. A ty tylko kilka z osiągnięć uczniów szkół sportowych w Bytomiu. W zeszłym roku, w szkole, już po raz 6 odbył się, cieszący się dużą popularnością, lekkoatletyczny memoriał im. Kamili Skolimowskiej - patronki szkoły.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, czyli Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej rozpoczęły swoją działalność 1 września 2014 roku. Szkoła jest szansą dla młodych sportowców, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w klasach: hokeja na lodzie, judo, koszykówki, lekkoatletyki oraz piłki nożnej.