Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Młodzi śpiewają Karin Stanek

Młodzi śpiewają Karin Stanek Data publikacji: 10 kwietnia 2018O nieprzemijalności hitów pochodzącej z Bytomia Karin Stanek świadczy fakt, że każdy, bez względu na wiek, jest w stanie zanucić "Chłopca z gitarą", "Autostop" czy "Malowaną lalę". Z jej twórczością spotkali się uczestnicy Miejskiego Konkursu Piosenki Bytomskiej „Karin Stanek”.

Już po raz drugi imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 21. Nietuzinkowość, energia i wyrazistość na scenie – każdy, kto słyszał Karin Stanek wie, że żadne z tych słów nie jest przesadzone. Z tym trudnym zadaniem zmierzyło się ponad 60 uczniów z bytomskich szkół podstawowych.

Podczas konkursu mogliśmy usłyszeć wiele wspaniałych piosenek takich jak: "Malowana lala", "Zielone serce", "Jimmy Joe", "Budujemy nowy dom", "Czekoladowy krem", "Walla twist". Największą jednak popularnością cieszyła się piosenka „Chłopiec z gitarą”, którą mogliśmy usłyszeć niejednokrotnie – mówi Aleksandra Hyla, inicjatorka konkursu, nauczycielka muzyki.

Konkursowi towarzyszyła wystawa oraz prezentacja największego polskiego fana Karin Stanek - Stefana Papierowskiego, który znał piosenkarkę osobiście i zdradził uczniom wiele ciekawych informacji z życia gwiazdy.

Wyniki konkursu

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. SP nr 21

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.