Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Młodzi śpiewają Karin Stanek

Młodzi śpiewają Karin Stanek Data publikacji: 10 kwietnia 2018O nieprzemijalności hitów pochodzącej z Bytomia Karin Stanek świadczy fakt, że każdy, bez względu na wiek, jest w stanie zanucić "Chłopca z gitarą", "Autostop" czy "Malowaną lalę". Z jej twórczością spotkali się uczestnicy Miejskiego Konkursu Piosenki Bytomskiej „Karin Stanek”.

Już po raz drugi imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 21. Nietuzinkowość, energia i wyrazistość na scenie – każdy, kto słyszał Karin Stanek wie, że żadne z tych słów nie jest przesadzone. Z tym trudnym zadaniem zmierzyło się ponad 60 uczniów z bytomskich szkół podstawowych.

Podczas konkursu mogliśmy usłyszeć wiele wspaniałych piosenek takich jak: "Malowana lala", "Zielone serce", "Jimmy Joe", "Budujemy nowy dom", "Czekoladowy krem", "Walla twist". Największą jednak popularnością cieszyła się piosenka „Chłopiec z gitarą”, którą mogliśmy usłyszeć niejednokrotnie – mówi Aleksandra Hyla, inicjatorka konkursu, nauczycielka muzyki.

Konkursowi towarzyszyła wystawa oraz prezentacja największego polskiego fana Karin Stanek - Stefana Papierowskiego, który znał piosenkarkę osobiście i zdradził uczniom wiele ciekawych informacji z życia gwiazdy.

Wyniki konkursu

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. SP nr 21

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.