Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi brydżyści powalczą o zwycięstwo

Młodzi brydżyści powalczą o zwycięstwo Data publikacji: 3 kwietnia 2017Już po raz XII w Bytomiu zagrają najlepsi młodzi brydżyści z Polski. Jak co roku, przez trzy dni, będą rywalizować w Memoriale im. Henryka Gagatka i  Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym.

Memoriał im. Henryka Gagatka jest kontynuacją turnieju Drużynowego Miast i Gmin zorganizowanego po raz pierwszy w 1992 roku przez założyciela sekcji brydża sportowego w Bytomiu Henryka Gagatka. Turniej stał się na tyle popularny, że znalazł uznanie także za granicą. Wśród uczestników nie brakowało drużyn z Niemiec oraz Czech. W tegorocznej edycji, która będzie trwała od piątku (7 kwietnia) do niedzieli (9 kwietnia) wezmą udział najlepsze drużyny brydżowe w Polsce. Wśród nich będą oczywiście brydżyści z Bytomia, którzy co roku liczą się w walce o czołowe miejsca. Od 2013 roku turniej został mianowany przez Polski Związek Brydża Sportowego – Drużynowymi Mistrzostwami Polski Młodzieży Szkolnej.

Tym razem brydżowe zawody odbędą się w Teatrze Rozbark w Bytomiu przy ul. Kilara 29. Początek już w piątek, 7 kwietnia o 18.00, zaś zakończenie rywalizacji połączone z wręczeniem nagród zaplanowano na niedzielę, 9 kwietnia o 13.30.

Zapraszamy wszystkich miłośników brydża sportowego do kibicowania naszym zawodnikom, którzy być może pokuszą się o wysokie lokaty w mistrzostwach.

Z kolei w niedzielę, 9 kwietnia zapraszamy również do Teatru Rozbark seniorów do udziału w III Turnieju Seniorów w Brydża. Początek rywalizacji już od 9.00.

Szczegóły i harmonogram imprezy na plakacie poniżej.

Impreza pod patronatem Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia.
 
brydż plakat 2017.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.