Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Mistrzostwa żaków

Mistrzostwa żaków Data publikacji: 3 kwietnia 2016Młode zawodniczki hokejowej Polonii Bytom pozazdrościły swoim starszym koleżankom mistrzostwa i postanowiły zdobyć własny tytuł. W rozegranym w ten weekend Turnieju Hokeja na Lodzie o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia, dla kategorii wiekowej 2004 i młodsi zwyciężyła dziewczęca drużyna niebiesko-czerwonych.

Cztery ekipy (TMH Polonia Bytom dziewczyny, MOSM Tychy, MUKS Naprzód Janów, TMH Polonia Bytom chłopcy) wystartowały w sobotnio-niedzielnym turnieju. W pierwszym dniu zawodów grano metodą „każdy z każdym”, po serii gier wyniki wyglądały następująco TMH Polonia Bytom Dziewczyny – 10 pkt, MOSM Tychy – 8 pkt, MUKS Naprzód Janów – 8 pkt, TMH Polonia Bytom – 4 pkt. Ponieważ drużyna z Tychów zdobyła więcej bramek niż Naprzód Janów to ona zmierzyła się z dziewczynami w niedzielnym finale, zaś o trzecie miejsce walczyły drużyny z Janowa i chłopięca sekcja bytomian. Obydwa spotkania rozegrane w niedzielę zakończyły się wynikiem 3:2 i obydwa zwycięstwem niebiesko-czerwonych drużyn. I tak w ostatecznej klasyfikacji mistrzyniami zostały dziewczyny z Polonii Bytom, drugie miejsce zajęła drużyna MOSM Tychy, trzecie Polonia Bytom chłopcy, a czwarte przypadło MUKS Naprzód Janów.
Autor:
Zdjęcia: UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.