Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Mistrzostwa SuperEnduro w Bytomiu

Mistrzostwa SuperEnduro w Bytomiu Data publikacji: 20 lipca 2017Miłośnicy imprez motocyklowych w najbliższy weekend /22-23 lipca/ będą mogli zobaczyć najlepszych zawodników, którzy będą rywalizować na torze przy ul. Frycza – Modrzewskiego w Bytomiu. Wśród nich będzie nasz mistrz – Seweryn Gazda, który ma na koncie między innymi: tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w prestiżowych zawodach w Polsce i za granicą.

Motocykliści będą rywalizować w ramach VI i VII rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro. Zawodnicy Mistrzostw Polski będą podzieleni na 2 klasy: Junior (od 16 do 23 roku życia) i Open, a Pucharu Polski na 6 klas: Młodzik (od 10 do 16 lat), Open C (dla zawodników z licencją C), Open B (dla zawodników z licencją B), Kobiety i Master (powyżej 40 lat). Dodatkowo będzie klasa Amator – dla uczestników bez licencji sportowej, którzy ukończyli 18 lat.

Wśród zawodników będziemy mogli kibicować Bytomianinowi - Sewerynowi Gazdzie – 10 letniemu zawodnikowi, ubiegłorocznemu zwycięzcy Pucharu Polski Południowej w Motocrossie, zwycięzcy Motocrossowych Mistrzostw Śląska i Zaolzia oraz trzeciemu zawodnikowi Pucharu Polski SuperEnduro.

Zawody odbędą się na Torze SuperEnduro AJSKA Enduro Team w Bytomiu przy ul. Frycza Modrzewskiego 41.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Bytomia Damiana Bartylę.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.