Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 sierpinia 2018, Konstancja, Emilia, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Mistrzostwa młodych choreografów

Mistrzostwa młodych choreografów Data publikacji: 29 stycznia 2018Uczniowie szkół baletowych z Polski i Europy zaprezentowali się wczoraj na deskach Opery Śląskiej podczas finałowej gali X Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego.

- Jestem dumny, że impreza tej rangi odbywa się właśnie Bytomiu i świętuje w tym roku 10-lecie swojej historii. Jest to kolejne przedsięwzięcie kształtujące osobowość artystyczną młodych tancerzy i choreografów, wydarzenie umożliwiające konfrontację i integrację z europejskim środowiskiem tancerzy i pedagogów - mówił podczas wczorajszej gali prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 100 młodych artystów nie tylko z Polski, ale także m.in z Węgier, Ukrainy, Słowacji i Czech. W konkursie zaprezentowano 57 choreografii. Na bytomskich scenach mogliśmy zobaczyć klasyczny balet w połączeniu z tańcem nowoczesnym, za pomocom którego tancerze opowiadali wspaniałe historie i pokazywali pełne spektrum emocji. Zwycięzcą konkursu został Bartłomiej Malarz z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, który zaprezentował choreografię pt. „Contact Fabrik. Pełną listę zwycięzców i wyróżnionych można zobaczyć tutaj.

Bytom jest ważnym ośrodkiem na tanecznej mapie Polski. To tu mieści Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego, siedziba Opery Śląskiej, Bytomski Teatr Tańca i Ruch Rozbark zdobywający systematycznie doświadczenie, uznanie i markę oraz Wydział Teatru Tańca AST. W Bytomiu odbywają się też duże imprezy taneczne m.in. Polska Platforma Tańca , Gala Baletowa czy też Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.