Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie

Data publikacji: 22 marca 2014_MG_0086.JPGFani badmintona spotkali się w Hali na Skarpie podczas mistrzostw Bytomia. Na kilku przygotowanych boiskach rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz wszyscy chętni w kategorii Open. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz puchary.

To już trzecia edycja Mistrzostw Bytomia w Badmintonie. Oprócz uczniów powalczyć mógł każdy chętny w kategorii Open. W zawodach oprócz bytomian wzięli udział również fani z Zabrza, Gliwic, Radzionkowa oraz Katowic.

Do rywalizacji zgłosiły się 4 kobiety, które zagrały „każda z każdą” oraz 21 mężczyzn walczących systemem brazylijskim. Mecze trwały do 2 wygranych setów, każdy do 15 punktów. Jednak pierwsza przegrana nie eliminowała zawodnika. Zgodnie z takim systemem gry miał on możliwość rewanżu razem z innymi przegranymi. Dopiero druga porażka kończyła walkę gracza.

Najlepsi otrzymali cenne nagrody. Wśród kobiet główną nagrodą był tablet, z kolei najlepszy mężczyzna otrzymał aparat fotograficzny. Nagrody ufundowane były przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Wyniki mistrzostw w kategorii Open:

Kobiety:

I miejsce Katarzyna Czerwińska
II miejsce Lucyna Pietrzyk 
III miejsce Sara Ślusarczyk 

Mężczyźni:

I miejsce Korneliusz Koptoń
II miejsce Łukasz Urbanik
III miejsce Paweł Gansiniec

Gratulujemy wygranych!


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.