Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Mistrz Polski na "łopatkach"

Mistrz Polski na "łopatkach" Data publikacji: 19 kwietnia 2016Podopieczni Michała Napierały, tenisiści 3S Polonii Bytom rozgromili wczoraj w Hali na Skarpie aktualnego Mistrza Polski Olimpię-Unię Grudziądz 3:0. Dla niebiesko-czerwonych oznacza to awans na 4. miejsce w tabeli superligi, premiowane udziałem w play-off.

Goście przyjechali do Bytomia w osłabionym składzie. Zabrakło Kaii Yoshidy i Yaroslava Zhmudenko, których brak był bardzo widoczny we wczorajszym meczu. Nieobecność czołowych graczy z Grudziądza wykorzystali Tomas Konecny, Paweł Chmiel i Niagol Stoyanov, którzy wygrali swoje pojedynki, pokonując w całym meczu gości 3:0.

Spotkanie z aktualnym Mistrzem Polski było dla nas kluczowym pojedynkiem w rundzie rewanżowej. Zwycięstwo znowu pozwoliło nam włączyć się do gry o play-off – mówi Michał Napierała, trener bytomskich tenisistów. Wierzę, że uda nam się utrzymać przewagę nad rywalami i powalczyć o medale Mistrzostw Polski – dodaje Napierała.

Zwycięstwo dało awans naszemu zespołowi na 4. miejsce. Poloniści mają na swoim koncie już 37. punktów, a do końca rundy zasadniczej pozostały trzy spotkania. Jeśli zdobędą w nich komplet punktów, awansują do play-off i zagrają o medale Mistrzostw Polski.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.