Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Mistrz i uczeń - najpiękniejszy duet

Mistrz i uczeń - najpiękniejszy duet Data publikacji: 24 lutego 2018Znana z występów na krajowych i zagranicznych scenach operowych, sopranistka Ewa Biegas, wystąpi w środę 28 lutego o 17.00 w Beceku. Koncert, podczas którego towarzyszyć jej będą studenci katowickiej Akademii Muzycznej, zainauguruje muzyczny cykl Mistrz i uczeń.

Ewa Biegas jest absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu Jana Ballariana oraz Universitat für Music und Darstellende Kunst w Wiedniu, gdzie ukończyła studia podyplomowe. Jest też stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, Rządu Austrii oraz szwajcarskiej fundacji Dr Robert Thyll-Dur.

Od początku swojej kariery zawodowej artystka odnosiła sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach. Jest m.in. laureatką I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym we Wrocławiu (1996), otrzymała pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowy Sączu (1997), nagrodę na Internationale Sommerakademie Mozarteum w Salzburgu (1997), II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antoniego Dvořáka w Karlowych Warach.

Współpracuje z polskimi i zagranicznymi filharmoniami i operami oraz nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji. Opera Śląska często gości tę artystkę na swojej scenie, ku zadowoleniu melomanów.

W programie koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie operowe i operetkowe. Sopranistce akompaniować będzie pianista Grzegorz Biegas. Koncert poprowadzi Joanna Kściuczyk – Jędrusik. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Miłośników Opery „Muza”.

Autor: AK
Zdjęcia: www.operamusica.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.