Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Misja Gospodarcza na Wschodzie

Data publikacji: 27 stycznia 2014Jesteś przedsiębiorcą i myślisz o poszerzeniu swej działalności o rynki wschodnie? Spróbujemy ci pomóc. Urząd Miejski w Bytomiu przygotowuje się do zacieśnienia współpracy z rosyjskim miastem Dmitrowem na gruncie gospodarczym. Do 7 lutego bytomscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje oferty. Zostaną one przekazane konkretnym firmom w Rosji.

Współpracę miast partnerskich na niwie kulturalnej i oświatowej już przetestowaliśmy, teraz czas na gospodarkę – mówi wiceprezydent Bytomia Andrzej Panek. Choć miasto nie prowadzi działalności gospodarczej, ma narzędzia, dzięki którym może stymulować rozwój.

Oferty bytomskich przedsiębiorców zostaną przedstawione stronie rosyjskiej podczas oficjalnej wizyty w Dmitrowie planowanej na przełom marca i kwietnia. Przekażemy je firmom i instytucjom bezpośrednio zainteresowanym współpracą z Polską – mówi Izabela Domogała, Naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM. To o wiele krótsza droga dotarcia z ofertą do potencjalnego odbiorcy niż na przykład udział w targach, gdzie jest wielu wystawców i duża konkurencja ofert.

Jaką ofertę ma dla polskich partnerów Dmitrow? Bardzo zróżnicowaną. Produkuje się tam m.in. koparki, podnośniki, obrabiarki, żelbetonowe konstrukcje mostowe, taśmy aluminiowe do opakowań czy konfekcję odzieżową.

Szansą dla polskich biznesmenów mogą być też sportowe pasje mieszkańców naszego rosyjskiego miasta partnerskiego. Dmitrowianie lubią sporty konne, rowerowe, hokej na lodzie, narciarstwo, a nawet loty balonem! W mieście funkcjonują stadiony, hale sportowe, baseny. Od 2003 roku działa tam Pałac Lodowy z widownią na 1500 miejsc.

Firmy rosyjskie natomiast szukają kontrahentów z branży górniczej i usługowej. Co ważne – mają też oferty pracy.

Może się okazać, że kontakty nawiązane w Dmitrowie zaowocują kontaktami w innych krajach – zachęca Izabela Domogała. Właściciele dmitrowskich firm współpracują z partnerami z Holandii, Niemiec, Białorusi, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Austrii, Szwecji, Francji, Chin, Finlandii, Hiszpanii, Włoch i Brazylii.

Oferty można składać do 7 lutego do 14.00 osobiście i elektronicznie do Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Parkowa 2, pokój 227, zp@um.bytom.pl .Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.