Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Mirosława Żak na deskach Beceku

Mirosława Żak na deskach Beceku Data publikacji: 17 lutego 2018Spektaklem „Wielcy inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka” zainaugurowano cykl spotkań teatralnych, których mottem jest „Bytom w teatrze, teatr w Bytomiu”. W roli głównej wystąpiła wczoraj, 16 lutego  znana bytomskiej publiczności Mirosława Żak.

Na deskach Bytomskiego Centrum Kultury ponownie zagoszczą najciekawsze przedstawienia teatralne zrealizowane w ciągu ostatnich kilku sezonów. Pierwszym z nich był spektakl "Wielcy inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka” - to brawurowy, literacki stand-up według tekstu Jacka Kozłowskiego. Śmieszność i szyderstwo są tu podszyte szczerym uwielbieniem dla przywoływanych postaci. W każdą z nich wcieliła się Mirosława Żak, która od lat związana jest z bytomską sceną, gdzie pierwsze kroki stawiała pod okiem Wiesława Ciecieręgi.

Obecnie Mirosława Żak pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 2010 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Bez odpowiedzi”, zawierająca poezję śpiewaną, której od samego początku poświęciła wiele czasu. Warto również dodać, że swój pierwszy poważniejszy sukces na wielkim ekranie Mirka Żak osiągnęła w 2010 roku. W filmie Roberta Glińskiego pt. "Benek" zagrała główną rolę kobiecą, która spotkała się z aplauzem widowni oraz krytyków.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.