Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miniarboretum przyjazne niewidomym

Miniarboretum przyjazne niewidomym Data publikacji: 7 sierpnia 2017W ostatnią sobotę bytomskie Miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej odwiedziła grupa niewidomych. Wyłączenie zmysłu wzroku w żaden sposób nie przeszkodziło gościom w aktywnym zwiedzaniu ogrodu.

Z pomocą naszego pracownika, który oprowadzał po terenie Miniarboretum, grupa na swój własny, wyjątkowy sposób odkrywała sekrety bytomskiego ogrodu. Angażując pozostałe zmysły doznali uroków skrywanych w arboretum i mamy nadzieję, że ich odwiedziny pozostawią dobre wspomnienia - mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

Miniarboretum czynne jest 7 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 11.00 do 19.00. Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum powinny zgłosić taką chęć dwa dni przed planowaną wizytą. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat pod adresem mailowym sekretariat@mzzigk.bytom.pl i numerem telefonu 32 420 77 00.

Warto przypomnieć, że na ponad 2 tys. metrów kwadratowych znajduje się około 400 gatunków roślin, a ponad połowa z nich to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.

Bilet wstępu do arboretum kosztuje jedynie 1 zł.

Od 1 kwietnia do tej pory to miejsce odwiedziło już 2800 osób.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.