Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miniarboretum przyjazne niewidomym

Miniarboretum przyjazne niewidomym Data publikacji: 7 sierpnia 2017W ostatnią sobotę bytomskie Miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej odwiedziła grupa niewidomych. Wyłączenie zmysłu wzroku w żaden sposób nie przeszkodziło gościom w aktywnym zwiedzaniu ogrodu.

Z pomocą naszego pracownika, który oprowadzał po terenie Miniarboretum, grupa na swój własny, wyjątkowy sposób odkrywała sekrety bytomskiego ogrodu. Angażując pozostałe zmysły doznali uroków skrywanych w arboretum i mamy nadzieję, że ich odwiedziny pozostawią dobre wspomnienia - mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

Miniarboretum czynne jest 7 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 11.00 do 19.00. Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum powinny zgłosić taką chęć dwa dni przed planowaną wizytą. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat pod adresem mailowym sekretariat@mzzigk.bytom.pl i numerem telefonu 32 420 77 00.

Warto przypomnieć, że na ponad 2 tys. metrów kwadratowych znajduje się około 400 gatunków roślin, a ponad połowa z nich to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.

Bilet wstępu do arboretum kosztuje jedynie 1 zł.

Od 1 kwietnia do tej pory to miejsce odwiedziło już 2800 osób.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.