Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Miniarboretum przyjazne niewidomym

Miniarboretum przyjazne niewidomym Data publikacji: 7 sierpnia 2017W ostatnią sobotę bytomskie Miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej odwiedziła grupa niewidomych. Wyłączenie zmysłu wzroku w żaden sposób nie przeszkodziło gościom w aktywnym zwiedzaniu ogrodu.

Z pomocą naszego pracownika, który oprowadzał po terenie Miniarboretum, grupa na swój własny, wyjątkowy sposób odkrywała sekrety bytomskiego ogrodu. Angażując pozostałe zmysły doznali uroków skrywanych w arboretum i mamy nadzieję, że ich odwiedziny pozostawią dobre wspomnienia - mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

Miniarboretum czynne jest 7 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 11.00 do 19.00. Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum powinny zgłosić taką chęć dwa dni przed planowaną wizytą. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat pod adresem mailowym sekretariat@mzzigk.bytom.pl i numerem telefonu 32 420 77 00.

Warto przypomnieć, że na ponad 2 tys. metrów kwadratowych znajduje się około 400 gatunków roślin, a ponad połowa z nich to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.

Bilet wstępu do arboretum kosztuje jedynie 1 zł.

Od 1 kwietnia do tej pory to miejsce odwiedziło już 2800 osób.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.