Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2017, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miniarboretum przyjazne niewidomym

Miniarboretum przyjazne niewidomym Data publikacji: 7 sierpnia 2017W ostatnią sobotę bytomskie Miniarboretum przy ul. Tarnogórskiej odwiedziła grupa niewidomych. Wyłączenie zmysłu wzroku w żaden sposób nie przeszkodziło gościom w aktywnym zwiedzaniu ogrodu.

Z pomocą naszego pracownika, który oprowadzał po terenie Miniarboretum, grupa na swój własny, wyjątkowy sposób odkrywała sekrety bytomskiego ogrodu. Angażując pozostałe zmysły doznali uroków skrywanych w arboretum i mamy nadzieję, że ich odwiedziny pozostawią dobre wspomnienia - mówi Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

Miniarboretum czynne jest 7 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 11.00 do 19.00. Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum powinny zgłosić taką chęć dwa dni przed planowaną wizytą. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat pod adresem mailowym sekretariat@mzzigk.bytom.pl i numerem telefonu 32 420 77 00.

Warto przypomnieć, że na ponad 2 tys. metrów kwadratowych znajduje się około 400 gatunków roślin, a ponad połowa z nich to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych.

Bilet wstępu do arboretum kosztuje jedynie 1 zł.

Od 1 kwietnia do tej pory to miejsce odwiedziło już 2800 osób.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.