Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Miniarboretum otwarte!

Miniarboretum otwarte! Data publikacji: 7 kwietnia 2018Trochę egzotyki w środku postindustrialnego Bytomia? Oczywiście! Od dziś znów dla zwiedzających otwarte jest bytomskie Miniarboretum.

W miniarboretum możemy zobaczyć ponad 400 gatunków roślin zajmujących powierzchnię 2000 m². Większość z nich to gatunki niespotykane w Polsce. Opiekujący się ogrodem pracownicy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej zadbali o to, żebyśmy mogli poznać florę ze wszystkich stron świata i różnych stref klimatycznych. W budynku mieszkają też egzotyczne zwierzęta.

Miniarboretum czynne jest od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele od 11.00 do 19.00. Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum, powinny dwa dni przed planowaną wizytą zawiadomić Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Zgłoszeń można dokonywać mailowo: sekretariat@mzzigk.bytom.pl, bądź pod numerem telefonu: 32 420 77 00.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.