Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz zmienić ogrzewanie? Powiedz jakie masz plany!

Dla tych mieszkańców, którzy sami ogrzewają swoje domy nadszedł czas, kiedy można nie myśleć o opale czy rachunkach za gaz. Bez względu na porę roku Bytom pamięta o działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza. Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Programu ograniczenia niskiej emisji.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Miniarboretum otwarte!

Miniarboretum otwarte! Data publikacji: 7 kwietnia 2018Trochę egzotyki w środku postindustrialnego Bytomia? Oczywiście! Od dziś znów dla zwiedzających otwarte jest bytomskie Miniarboretum.

W miniarboretum możemy zobaczyć ponad 400 gatunków roślin zajmujących powierzchnię 2000 m². Większość z nich to gatunki niespotykane w Polsce. Opiekujący się ogrodem pracownicy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej zadbali o to, żebyśmy mogli poznać florę ze wszystkich stron świata i różnych stref klimatycznych. W budynku mieszkają też egzotyczne zwierzęta.

Miniarboretum czynne jest od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele od 11.00 do 19.00. Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum, powinny dwa dni przed planowaną wizytą zawiadomić Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Zgłoszeń można dokonywać mailowo: sekretariat@mzzigk.bytom.pl, bądź pod numerem telefonu: 32 420 77 00.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.