Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Mimo wakacji młodzi sportowcy będą trenować

Mimo wakacji młodzi sportowcy będą trenować Data publikacji: 25 czerwca 2017W piątek, 24 czerwca dla tysięcy uczniów w Bytomiu zakończył się rok szkolny. Początek wakacji to również przerwa na odpoczynek dla dzieci w bytomskich klubach sportowych. Większość młodych zawodników i zawodniczek już jednak na przełomie lipca i sierpnia powróci do intensywnych treningów.

Wśród bytomskich klubów zrzeszających najwięcej dzieci i młodzieży są Czarni Bytom, gdzie w pięciu grupach trenuje ponad 700 adeptów judo. Liczne sekcje posiadają także hokeiści TMH Polonia Bytom /ponad 200 zawodników/, piłkarska Polonia Bytom /ponad 300 zawodników/, a także UKS MOSM Bytom – 180 zawodników, Górnik Bytom – 130 tenisistów i tenisistek, KK Polonia Bytom i MUKS Ippon Bytom – po 150 zawodników oraz klub Szombierki Bytom – prawie 230 reprezentantów w pięciu sekcjach oraz Akademii Przedszkolaka. Łącznie, biorąc po uwagę dziesięć najliczniejszych klubów i sekcji sportowych uprawia w nich sport ponad 2200 zawodników i zawodniczek. Z kolei w Bytomiu działa blisko 60 stowarzyszeń kultury fizycznej, wśród których są kluby sportowe, stowarzyszenia sportowe oraz Uczniowskie Kluby Sportowe.

Część z nich mimo wakacji nie będzie mogła pójść na zasłużony odpoczynek, bowiem czekają na nich w lipcu i sierpniu imprezy sportowe. Wśród nich są między innymi tenisiści Górnika Bytom, którzy w czasie wakacji będą reprezentować nasze miasto i klub na turniejach rangi krajowej i międzynarodowej. Na obozy i zgrupowania przygotowawcze wybierają się także karatecy z MUKS Ippon Bytom, a także łucznicy Czarnej Strzały. Oni z kolei wezmą udział w dwóch obozach przygotowawczych oraz w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Łucznictwie. Do gry na przełomie lipca i sierpnia wrócą również piłkarze, którzy będą przygotowywać się do nowego sezonu. Z kolei inne kluby i sekcje sportowe już pod koniec sierpnia wznowią treningi i przygotowania do rozgrywek sportowych, a niektóre z nich, jak Czarni Bytom rozpoczną we wrześniu nabór do swoich sekcji.

Tak więc większość młodych zawodników reprezentujących bytomskie kluby w różnych kategoriach wiekowych – dzieci, młodzicy, juniorzy oraz młodzieżowcy – nie będzie miała czasu na odpoczynek, lecz ciężko będą trenować, dbając o formę i przygotowując się do nowego sezonu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.