Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Miłośnicy skata zjechali do Bytomia

Miłośnicy skata zjechali do Bytomia Data publikacji: 3 września 2017Ponad 80 zawodników ze Śląska wzięło udział w III Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Skacie, które odbyły się w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach. Dzisiaj, 3 września poznaliśmy najlepszych graczy, którzy rywalizowali o prestiżowe zwycięstwo w imprezie oraz atrakcyjne nagrody i puchary.

Wśród uczestników zobaczyliśmy zawodników z Bytomia i regionu śląskiego. Oprócz mieszkańców naszego miasta na turniej zjechali także miłośnicy skata między innymi z: Katowic, Chorzowa, Gliwic, Rudy Śląskiej, Przyszowic i Siemianowic Śląskich. Zwycięzcą niedzielnych zawodów został reprezentant drużyny SAKOP 4 ASY Bytom Zbigniew Szumski. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Silesii Tarnowskie Góry - Stanisław Piekarczyk oraz Andrzej Kraszewski. Drużynowo mistrzostwa wygrał zespół LKS Jedność 32 Przyszowice.

Przypomnijmy, że Skat to gra karciana szczególnie rozpowszechniona w Niemczech, a także na Śląsku. W Polsce nazywana jest również „śląskich brydżem”, gdzie nie brakuje zapalonych graczy. Świadczą o tym liczne turnieje, które rozgrywane są w naszym kraju. Oprócz Bytomia we wrześniu odbędą się turnieje w wielu innych śląskich miastach, zaś w październiku w Wiśle rozegrana zostanie jedna z najbardziej prestiżowych imprez w skata – XX Mistrzostwa Europy w Skacie, które przyciągną najlepszych graczy z całego kontynentu.

Organizatorem imprezy są: Polski Związek Skata, Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie”, Okręg Zabrze PZSKAT, KS Szombierki Bytom oraz KS SAKOP 4ASY Bytom.

Patronat nad III Ogólnopolskimi Otwartymi Mistrzostwami Bytomia w Skacie Sportowym objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.