Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Miłośnicy skata zjechali do Bytomia

Miłośnicy skata zjechali do Bytomia Data publikacji: 3 września 2017Ponad 80 zawodników ze Śląska wzięło udział w III Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Skacie, które odbyły się w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach. Dzisiaj, 3 września poznaliśmy najlepszych graczy, którzy rywalizowali o prestiżowe zwycięstwo w imprezie oraz atrakcyjne nagrody i puchary.

Wśród uczestników zobaczyliśmy zawodników z Bytomia i regionu śląskiego. Oprócz mieszkańców naszego miasta na turniej zjechali także miłośnicy skata między innymi z: Katowic, Chorzowa, Gliwic, Rudy Śląskiej, Przyszowic i Siemianowic Śląskich. Zwycięzcą niedzielnych zawodów został reprezentant drużyny SAKOP 4 ASY Bytom Zbigniew Szumski. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Silesii Tarnowskie Góry - Stanisław Piekarczyk oraz Andrzej Kraszewski. Drużynowo mistrzostwa wygrał zespół LKS Jedność 32 Przyszowice.

Przypomnijmy, że Skat to gra karciana szczególnie rozpowszechniona w Niemczech, a także na Śląsku. W Polsce nazywana jest również „śląskich brydżem”, gdzie nie brakuje zapalonych graczy. Świadczą o tym liczne turnieje, które rozgrywane są w naszym kraju. Oprócz Bytomia we wrześniu odbędą się turnieje w wielu innych śląskich miastach, zaś w październiku w Wiśle rozegrana zostanie jedna z najbardziej prestiżowych imprez w skata – XX Mistrzostwa Europy w Skacie, które przyciągną najlepszych graczy z całego kontynentu.

Organizatorem imprezy są: Polski Związek Skata, Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie”, Okręg Zabrze PZSKAT, KS Szombierki Bytom oraz KS SAKOP 4ASY Bytom.

Patronat nad III Ogólnopolskimi Otwartymi Mistrzostwami Bytomia w Skacie Sportowym objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.