Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Miłośnicy skata sprawdzą swoje umiejętności

Miłośnicy skata sprawdzą swoje umiejętności Data publikacji: 7 marca 2018W najbliższy piątek, 9 marca po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się turniej skata „Bytom - Skat 2018”. W imprezie wezmą udział miłośnicy tej znanej na Śląsku gry karcianej, którzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Chętni wciąż mogą się zapisywać.

Organizatorem zawodów, które 9 marca /początek o 16.00/ odbędą się w Bytomiu Suchej – Górze w restauracji „Bekerland” przy ul. Dolomitowej 5 są: Ruch Autonomii Śląska – Koło Bytom, Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie” oraz bytomskie drużyny skata „Sakop 4 asy” oraz Szombierki Bytom.

Piątkowe zawody rozegrane zostaną w systemie: 2 serie po 48 rozdań, a trzech najlepszych graczy otrzyma pamiątkowe dyplomy i puchary. Zgłoszenia do zawodów przyjmuje Paweł Niewolik mailowo na adres: pawelniewolik@wp.pl

Przypomnijmy, że skat to gra karciana, szczególnie rozpowszechniona w Niemczech oraz na Śląsku. Na to, że ta gra karciana jest bardzo popularna na Śląsku świadczy fakt, że w Polsce często nazywana jest „śląskim brydżem”.
bytom skat 2018.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.