Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Miłośnicy jednośladów mogą korzystać z nowych stojaków na rowery

Miłośnicy jednośladów mogą korzystać z nowych stojaków na rowery Data publikacji: 10 listopada 201648 nowych stojaków na rowery zamontowanych zostało w centrum miasta. Stojaki pojawiły w miejscach najbardziej uczęszczanych przez bytomian, a więc przy budynkach użyteczności publicznej oraz głównych ulicach i placach. Ich koszt to 8648 zł.

Miejsca, gdzie mają stanąć stojaki konsultowaliśmy ze Stowarzyszeniem „Rowerowy Bytom” oraz Romanem Badurą, Pełnomocnikiem ds. miasta przyjaznego rowerom. Wybraliśmy 13 lokalizacji, w których stanęło 48 stojaków – mówi Andrzej Prochotta, naczelnik Wydziału  Transportu Lokalnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Najwięcej stojaków rowerowych znalazło się na Placu Sobieskiego, Grunwaldzkim, przy ul. Piastów Bytomskich, Józefczaka, Rycerskiej, Smolenia, Moniuszki oraz na Rynku.

Wykonawcą wszystkich stojaków była firma z Bytomia, a koszt jednego z nich wahał się od 140 do 160 zł. W sumie z budżetu miasta wydano na nie 8648 zł.

Stojaki pojawiły się w następujących lokalizacjach:
·    Plac Sobieskiego - 4 szt.
·    Plac Grunwaldzki - 4 szt.
·    ul. Rycerska - 4 szt.
·    ul. Rynek (przy wejściu do kościoła) - 4 szt.
·    Plac Kruczkowskiego - 3 szt.
·    ul. Piastów Bytomskich (Rynek) - 4 szt.
·    ul. Józefczaka (obok targowiska) - 5 szt.
·    Al. Marka Sienickiego (obok placu zabaw i wejścia do cmentarza) - 3 szt.
·    ul. Smolenia (przy UM)- 4 szt.
·    ul. Jagiellońska (szkoła baletowa) - 3 szt.
·    ul. Woźniaka (obok MOPR-u) - 3 szt.
·    ul. Kolejowa/Batorego - 3 szt.
·    ul. Moniuszki (szkoła muzyczna) 4 szt.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Wydział Transportu Lokalnego UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.