Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia Data publikacji: 17 czerwca 2018Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Zlot Pojazdów Militarnych – Śląskie Manewry to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy miłośników sprzętu wojskowego nie tylko z Bytomia, ale z całego Śląska. Nie inaczej było w ten weekend m.in. w obozowisku przy ul. Elektrowni w Miechowicach, gdzie stacjonowali uczestnicy zlotu.

To niecodzienna lekcja historii, podczas której śląska publiczność i goście z całej Polski mogą z bliska zobaczyć nie tylko wojskowe wyposażenie, ale też poznać mniej lub bardziej znane wątki historyczne – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas otwarcia zlotu.

Miłośnicy militariów jak co roku zaprezentowali pojazdy podczas widowiskowej parady ulicami miasta. Trasa biegła z Miechowic przez Karb po Śródmieście. Postój na Rynku był prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników militariów, ale też dla przechodniów, którzy przystawali robiąc pamiątkowe zdjęcia. Wielu z nich skusiło się też na nietypową przejażdżkę wojskowymi maszynami.

Wojskowy duch nie opuszczał też obozowiska w Miechowicach, gdzie w sobotę na zainteresowanych czekały prezentacje samochodów z okresu II wojny światowej i czasów powojennych, ale też widowiskowy Tank Crash, czyli starcie czołgu z samochodem osobowym.

Tegoroczne Śląskie Manewry to także pokazy przygotowane przez żołnierzy stacjonujących w naszym regionie jednostek wojskowych oraz inscenizacja historyczna, której tematem był konflikt zbrojny w Jugosławii.

Organizatorem imprezy były: Kompania Bytom i Urząd Miejski w Bytomiu.


 

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.