Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia Data publikacji: 17 czerwca 2018Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Zlot Pojazdów Militarnych – Śląskie Manewry to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy miłośników sprzętu wojskowego nie tylko z Bytomia, ale z całego Śląska. Nie inaczej było w ten weekend m.in. w obozowisku przy ul. Elektrowni w Miechowicach, gdzie stacjonowali uczestnicy zlotu.

To niecodzienna lekcja historii, podczas której śląska publiczność i goście z całej Polski mogą z bliska zobaczyć nie tylko wojskowe wyposażenie, ale też poznać mniej lub bardziej znane wątki historyczne – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas otwarcia zlotu.

Miłośnicy militariów jak co roku zaprezentowali pojazdy podczas widowiskowej parady ulicami miasta. Trasa biegła z Miechowic przez Karb po Śródmieście. Postój na Rynku był prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników militariów, ale też dla przechodniów, którzy przystawali robiąc pamiątkowe zdjęcia. Wielu z nich skusiło się też na nietypową przejażdżkę wojskowymi maszynami.

Wojskowy duch nie opuszczał też obozowiska w Miechowicach, gdzie w sobotę na zainteresowanych czekały prezentacje samochodów z okresu II wojny światowej i czasów powojennych, ale też widowiskowy Tank Crash, czyli starcie czołgu z samochodem osobowym.

Tegoroczne Śląskie Manewry to także pokazy przygotowane przez żołnierzy stacjonujących w naszym regionie jednostek wojskowych oraz inscenizacja historyczna, której tematem był konflikt zbrojny w Jugosławii.

Organizatorem imprezy były: Kompania Bytom i Urząd Miejski w Bytomiu.


 

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.