Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia Data publikacji: 17 czerwca 2018Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Zlot Pojazdów Militarnych – Śląskie Manewry to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy miłośników sprzętu wojskowego nie tylko z Bytomia, ale z całego Śląska. Nie inaczej było w ten weekend m.in. w obozowisku przy ul. Elektrowni w Miechowicach, gdzie stacjonowali uczestnicy zlotu.

To niecodzienna lekcja historii, podczas której śląska publiczność i goście z całej Polski mogą z bliska zobaczyć nie tylko wojskowe wyposażenie, ale też poznać mniej lub bardziej znane wątki historyczne – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas otwarcia zlotu.

Miłośnicy militariów jak co roku zaprezentowali pojazdy podczas widowiskowej parady ulicami miasta. Trasa biegła z Miechowic przez Karb po Śródmieście. Postój na Rynku był prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników militariów, ale też dla przechodniów, którzy przystawali robiąc pamiątkowe zdjęcia. Wielu z nich skusiło się też na nietypową przejażdżkę wojskowymi maszynami.

Wojskowy duch nie opuszczał też obozowiska w Miechowicach, gdzie w sobotę na zainteresowanych czekały prezentacje samochodów z okresu II wojny światowej i czasów powojennych, ale też widowiskowy Tank Crash, czyli starcie czołgu z samochodem osobowym.

Tegoroczne Śląskie Manewry to także pokazy przygotowane przez żołnierzy stacjonujących w naszym regionie jednostek wojskowych oraz inscenizacja historyczna, której tematem był konflikt zbrojny w Jugosławii.

Organizatorem imprezy były: Kompania Bytom i Urząd Miejski w Bytomiu.


 

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.