Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miliony wydane na drogi

Miliony wydane na drogi Data publikacji: 18 sierpnia 2016Modernizacja ul. Wiśniowej, Wiosny Ludów, Wyszyńskiego, Golfowej, a także przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich - to inwestycje drogowe w Bytomiu, które już wkrótce będą zrealizowane. Koszt – prawie 6 mln złotych.

Najwięcej pochłonie przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, która ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenu. Prace, które rozpoczną się jeszcze we wrześniu br., potrwają do kwietnia 2017 r. Budżet miasta kosztować to będzie ponad 2,4 mln zł.

W sierpniu i wrześniu zakończone zostaną dwie inwestycje: budowa dojazdu i parkingu przy ul. Świętochłowickiej 3a za 250 tys. zł /termin zakończenia prac sierpień 2016 r./ oraz przebudowa ul. Wiśniowej i Wiosny Ludów, w ramach której przebudowana zostanie jezdnia i zjazdy. Wykonane zostanie też odwodnienie drogi i budowa chodników. Prace planowo mają się zakończyć we wrześniu br. Ich koszt to prawie 984 tys. zł.

Dwie kolejne inwestycje: budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: SP nr 45 i Przedszkola nr 39 w Szombierkach za 510 tys. zł i przebudowa drogi bocznej ul. Wyszyńskiego /przebudowa jezdni, zjazdów i odwodnienie terenu/ za 582 tys. zł mają się zakończyć na przełomie października i listopada br. Z kolei przebudowa dróg wraz z budową kanalizacji deszczowej na Osiedlu Srebrne Stawy – ul. Golfowa i budowa muru oporowego ul. Rycerskiej potrwają do listopada br. Łączny koszt tych dwóch inwestycji to 926 tys. zł.

W sumie na wszystkie inwestycje zostanie wydane prawie 5,7 mln zł. Jeśli do tego dodamy także realizowaną z budżetu obywatelskiego przebudowę ul. Mickiewicza za 451 tys. złotych, w sumie wydane zostanie 6 mln 115 tys. złotych na drogi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.