Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2018, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miliony wydane na drogi

Miliony wydane na drogi Data publikacji: 18 sierpnia 2016Modernizacja ul. Wiśniowej, Wiosny Ludów, Wyszyńskiego, Golfowej, a także przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich - to inwestycje drogowe w Bytomiu, które już wkrótce będą zrealizowane. Koszt – prawie 6 mln złotych.

Najwięcej pochłonie przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, która ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenu. Prace, które rozpoczną się jeszcze we wrześniu br., potrwają do kwietnia 2017 r. Budżet miasta kosztować to będzie ponad 2,4 mln zł.

W sierpniu i wrześniu zakończone zostaną dwie inwestycje: budowa dojazdu i parkingu przy ul. Świętochłowickiej 3a za 250 tys. zł /termin zakończenia prac sierpień 2016 r./ oraz przebudowa ul. Wiśniowej i Wiosny Ludów, w ramach której przebudowana zostanie jezdnia i zjazdy. Wykonane zostanie też odwodnienie drogi i budowa chodników. Prace planowo mają się zakończyć we wrześniu br. Ich koszt to prawie 984 tys. zł.

Dwie kolejne inwestycje: budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: SP nr 45 i Przedszkola nr 39 w Szombierkach za 510 tys. zł i przebudowa drogi bocznej ul. Wyszyńskiego /przebudowa jezdni, zjazdów i odwodnienie terenu/ za 582 tys. zł mają się zakończyć na przełomie października i listopada br. Z kolei przebudowa dróg wraz z budową kanalizacji deszczowej na Osiedlu Srebrne Stawy – ul. Golfowa i budowa muru oporowego ul. Rycerskiej potrwają do listopada br. Łączny koszt tych dwóch inwestycji to 926 tys. zł.

W sumie na wszystkie inwestycje zostanie wydane prawie 5,7 mln zł. Jeśli do tego dodamy także realizowaną z budżetu obywatelskiego przebudowę ul. Mickiewicza za 451 tys. złotych, w sumie wydane zostanie 6 mln 115 tys. złotych na drogi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.