Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miliony wydane na drogi

Miliony wydane na drogi Data publikacji: 18 sierpnia 2016Modernizacja ul. Wiśniowej, Wiosny Ludów, Wyszyńskiego, Golfowej, a także przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich - to inwestycje drogowe w Bytomiu, które już wkrótce będą zrealizowane. Koszt – prawie 6 mln złotych.

Najwięcej pochłonie przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, która ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenu. Prace, które rozpoczną się jeszcze we wrześniu br., potrwają do kwietnia 2017 r. Budżet miasta kosztować to będzie ponad 2,4 mln zł.

W sierpniu i wrześniu zakończone zostaną dwie inwestycje: budowa dojazdu i parkingu przy ul. Świętochłowickiej 3a za 250 tys. zł /termin zakończenia prac sierpień 2016 r./ oraz przebudowa ul. Wiśniowej i Wiosny Ludów, w ramach której przebudowana zostanie jezdnia i zjazdy. Wykonane zostanie też odwodnienie drogi i budowa chodników. Prace planowo mają się zakończyć we wrześniu br. Ich koszt to prawie 984 tys. zł.

Dwie kolejne inwestycje: budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: SP nr 45 i Przedszkola nr 39 w Szombierkach za 510 tys. zł i przebudowa drogi bocznej ul. Wyszyńskiego /przebudowa jezdni, zjazdów i odwodnienie terenu/ za 582 tys. zł mają się zakończyć na przełomie października i listopada br. Z kolei przebudowa dróg wraz z budową kanalizacji deszczowej na Osiedlu Srebrne Stawy – ul. Golfowa i budowa muru oporowego ul. Rycerskiej potrwają do listopada br. Łączny koszt tych dwóch inwestycji to 926 tys. zł.

W sumie na wszystkie inwestycje zostanie wydane prawie 5,7 mln zł. Jeśli do tego dodamy także realizowaną z budżetu obywatelskiego przebudowę ul. Mickiewicza za 451 tys. złotych, w sumie wydane zostanie 6 mln 115 tys. złotych na drogi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.