Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miliony wydane na drogi

Miliony wydane na drogi Data publikacji: 18 sierpnia 2016Modernizacja ul. Wiśniowej, Wiosny Ludów, Wyszyńskiego, Golfowej, a także przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich - to inwestycje drogowe w Bytomiu, które już wkrótce będą zrealizowane. Koszt – prawie 6 mln złotych.

Najwięcej pochłonie przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, która ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenu. Prace, które rozpoczną się jeszcze we wrześniu br., potrwają do kwietnia 2017 r. Budżet miasta kosztować to będzie ponad 2,4 mln zł.

W sierpniu i wrześniu zakończone zostaną dwie inwestycje: budowa dojazdu i parkingu przy ul. Świętochłowickiej 3a za 250 tys. zł /termin zakończenia prac sierpień 2016 r./ oraz przebudowa ul. Wiśniowej i Wiosny Ludów, w ramach której przebudowana zostanie jezdnia i zjazdy. Wykonane zostanie też odwodnienie drogi i budowa chodników. Prace planowo mają się zakończyć we wrześniu br. Ich koszt to prawie 984 tys. zł.

Dwie kolejne inwestycje: budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: SP nr 45 i Przedszkola nr 39 w Szombierkach za 510 tys. zł i przebudowa drogi bocznej ul. Wyszyńskiego /przebudowa jezdni, zjazdów i odwodnienie terenu/ za 582 tys. zł mają się zakończyć na przełomie października i listopada br. Z kolei przebudowa dróg wraz z budową kanalizacji deszczowej na Osiedlu Srebrne Stawy – ul. Golfowa i budowa muru oporowego ul. Rycerskiej potrwają do listopada br. Łączny koszt tych dwóch inwestycji to 926 tys. zł.

W sumie na wszystkie inwestycje zostanie wydane prawie 5,7 mln zł. Jeśli do tego dodamy także realizowaną z budżetu obywatelskiego przebudowę ul. Mickiewicza za 451 tys. złotych, w sumie wydane zostanie 6 mln 115 tys. złotych na drogi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.