Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mikroprzedsiębiorcy na start

Mikroprzedsiębiorcy na start Data publikacji: 5 marca 2018Ruszyła kolejna edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2017. Po raz trzynasty przedsiębiorcy zarządzający najmniejszymi firmami mają szansę zaprezentować swoje osiągnięcia i zdobyć nagrodę - 40 tys. złotych.
 
Konkurs skierowany jest do mikrofirm, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro. Poza nagrodą główną kapituła konkursu przyzna cztery wyróżnienia w kategoriach: start – dla  najmłodszych mikroprzedsiębiorstw, progres – dla firm „wieku średniego”, senior – dla firm działających na rynku najdłużej oraz młody biznes – dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez osoby poniżej 30. roku życia.
 
Ponadto planowane jest 8 specjalnych wyróżnień dla firm, które zdaniem kapituły konkursu najefektywniej rozwijają się w różnych regionach Polski. Dzięki temu konkurs będzie również stanowił promocję lokalnych liderów biznesu.
 
Laureatami dotychczasowych edycji konkursu były firmy prężnie rozwijające się, osiągające sukcesy zarówno w Polsce, jak i na rynkach globalnych, a także będące inspiracją dla aspirujących do świata biznesu młodych przedsiębiorców i twórców startupów – mówi Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, partner merytoryczny konkursu.
 
Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest częścią programu Citi Microentrepreneurship Awards realizowanego przez Citi Foundation. Inicjatywa ma na celu stworzenie możliwości podnoszenia poziomu ekonomicznego osób o niższych dochodach, również młodzieży, na całym świecie. Nagrody w konkursie zapewniają przedsiębiorcom środki na rozwój ich działalności, w tym dostęp do sieci, kapitału, narzędzi i szkoleń, a także umożliwiają im zbudowanie równowagi ekonomicznej dla siebie, swoich rodzin i społeczności. Program Citi Microentrepreneurship Awards realizowany jest przez lokalne organizacje, które starają się wprowadzać rozwiązania na dużą skalę dzięki mikrofinansowaniu i wspieraniu przedsiębiorczości.
 
Konkurs odbywa się od 2005 roku, a organizatorem tegorocznej rywalizacji o tytuł najlepszego mikroprzedsiębiorcy jest stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Naszym celem jest promocja nowoczesnych inicjatyw, które wyróżnia nie tylko efektywność, ale również zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność – wyjaśnia Ewa Sobkiewicz, Prezes IFR.

Zgłoszenia do konkursu można wypełniać od 1 do 31 marca 2018 r. na stronie konkursu: www.mikroprzedsiebiorcaroku.com.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.