Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacje w Bytomiu

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Co roku możemy się o tym przekonać w Bytomiu, w którym kilkanaście instytucji zapewnia dzieciom wakacyjną naukę i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Mikołajkowy zawrót głowy w Bytomiu

Mikołajkowy zawrót głowy w Bytomiu Data publikacji: 3 grudnia 2016W Bytomiu już zrobiło się świątecznie. A to za sprawą bajecznie rozświetlonych ciężarówek Coca-Coli, które /2 grudnia/ zawitały na Rynek. Bytomianie mogli nie tylko otrzymać specjalnie dedykowaną ze swoim imieniem puszkę Coca-Coli, ale również wziąć udział w wielu atrakcjach świątecznych.

Podobnie, jak przed rokiem, na Rynku pojawiły się tłumy bytomian, którzy na żywo chcieli zobaczyć przyjazd magicznych ciężarówek oraz otrzymać puszkę tego popularnego napoju z wygrawerowanym imieniem. Było także wiele atrakcji dla dzieci: słodkie upominki, wizyta Świętego Mikołaja, warsztaty artystyczne, jarmark świąteczny oraz wiele konkursów i zabaw z nagrodami. Podczas imprezy dzieci tworzyły różnego rodzaju ozdoby świąteczne, zaś z papieru powstał biało-czerwony choinkowy łańcuch, którego długość wyniosła ponad 1000 metrów! Łańcuch ten już wkrótce, bo 10 grudnia ozdobi bytomską choinkę na dworcu PKP.

Cieszę się, że bytomianie tak licznie pojawili się na mikołajkowej zabawie. Tłumy mieszkańców, które odwiedziły Rynek są dowodem na to, że warto organizować takie imprezy – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, który razem z bytomskimi sportowcami podpisywał i rozdawał bytomianom świąteczne bombki. Prezydent wszystkim dzieciakom, nie tylko tym grzecznym życzył wiele prezentów od Mikołaja i bajkowych świąt.

Bytomianie, którzy wzięli udział w zabawie wsparli również akcję charytatywną na rzecz chorego Kacperka, który cierpi na nowotwór złośliwy oka – siatkówczaka. Zebrane podczas akcji pieniądze przeznaczone zostaną na kosztowne leczenie Kacperka, które możliwe jest jedynie w Stanach Zjednoczonych. Pieniądze zbierali bytomscy rycerze wraz ze sportowcami.

Podczas imprezy bytomianie poczuli magię świąt. Świąteczny jarmark, świąteczne wyroby miejscowych rękodzielników przypominały nam, że święta zbliżają się wielkimi krokami – mówiła podczas imprezy Aleksandra Szatkowska, Naczelnik Wydziału Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Mikołajkowy zawrót głowy był po raz pierwszy organizowany w mieście. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku biliśmy rekord w ilości osób przebranych za Mikołaja, w jednym miejscu. Organizatorem imprezy był Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami. Piękny jarmark świąteczny przygotował Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. O nagłośnienie zadbało Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. W roli Mikołaja świetnie sprawdził się Krzysztof Wieczorek z Wydziału Kultury i Sportu. Organizatorzy dziękują również bytomskiej Policji za zabezpieczenie imprezy i firmie AJ Partners, która przeprowadziła warsztaty ozdób choinkowych.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek/Biuro Promocji Bytomia

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.