Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mieszkania dla Młodych po raz drugi

Mieszkania dla Młodych po raz drugi Data publikacji: 19 kwietnia 2016Osiem kolejnych lokali mieszkalnych czeka na młodych w ramach drugiej edycji  programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Tym razem są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Zaproponowane w tej edycji programu mieszkania znajdują się m.in. w Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach czy Stroszku (zobacz listę lokali), a ich metraż waha się od około 36 do 51 m². Warto dodać, że są to mieszkania dwupokojowe, posiadające łazienki, wyposażone w gaz oraz w większości ogrzewanie piecowe.

Zakres prac remontowych koniecznych do wykonania w poszczególnych lokalach będzie udostępniony zainteresowanym podczas oględzin lub w siedzibie Bytomskich Mieszkań w pok. 17 (nr tel. 32 420 17 16 lub 32 420 17 10).

Przypomnijmy, że „Mieszkania dla młodych” oparte są na systemie punktowym i mogą do niego przystąpić osoby, które już mieszkają bądź w przyszłości chciałyby zamieszkać w Bytomiu.

Podczas rozpatrywania wniosku będzie  premiowany m. in. wiek do 35 lub do 45 lat, wyższe wykształcenie, sytuacja rodzinna (rodziny z dziećmi) oraz  szczególna sytuacja zdrowotna i warunki mieszkaniowe, w jakich obecnie znajdują się osoby zamierzające ubiegać się o taki lokal.Co istotne nie można mieć prawa własności do lokalu mieszkalnego czy budynku lub być w trakcie budowy domu albo lokalu mieszkalnego. Trzeba też spełniać określone kryteria dochodowe.

Osoby zainteresowane wynajęciem lokalu z zasobu mieszkaniowego gminy Bytom, mogą zaczerpnąć informacje o trybie i warunkach wynajęcia lokalu na stronach Bytomskich Mieszkań: http://www.bm.bytom.pl.

Wnioski dotyczące wynajęcia lokali będą przyjmowane do 6 maja b.r. do 15.00, w sekretariacie Bytomskich Mieszkań przy ul. Zielnej 25 B.

Warto wspomnieć, że w ramach tego nowatorskiego projektu w lutym b.r. prezydent Damian Bartyla przekazał 22 wyremontowane lokale przy ul. Oświęcimskiej 29 i 31A. Komfortowe mieszkania „pod klucz” powstały w budynku po byłej szkole. Dzięki decyzji władz Bytomia, które przeznaczyły obiekt na lokale mieszkalne, za ponad 5,5 mln. zł przeprowadzono generalny remont budynku, w którym powstało 55 mieszkań.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.