Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mieszkańcy Karbia mają market

Mieszkańcy Karbia mają market Data publikacji: 21 lipca 2017- Cieszę się, że po latach starań udało się otworzyć w Karbiu centrum handlowe. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zaoszczędzą czas i pieniądze na dojazdach na zakupy do innych dzielnic – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas dzisiejszego otwarcia marketu przy ul. Konstytucji 82a.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Karbia od lat sygnalizowali potrzebę otwarcia w ich dzielnicy marketu, w którym mogliby zrobić większe zakupy i nie wyjeżdżać w tym celu do sąsiednich części Bytomia.

W proces tworzenia centrum handlowego w Karbiu aktywnie włączył się radny Krzysztof Gajowiak. Udało się znaleźć i zachęcić inwestora, a budowę obiektu o powierzchni 360 m2, rozpoczęto na początku tego roku. Obecni dziś na otwarciu klienci nie kryli zadowolenia.

- Wreszcie doczekaliśmy się marketu blisko miejsca zamieszkania. Wcześniej na zakupy musieliśmy jeździć do centrum Bytomia – mówiła jedna z pierwszych klientek.

Nowo otwarty market, w którym pracę znalazło około 13 pracowników, jest pierwszym z dwóch zaplanowanych sklepów wielkopowierzchniowych w Karbiu.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.