Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mieszkańcy Karbia mają market

Mieszkańcy Karbia mają market Data publikacji: 21 lipca 2017- Cieszę się, że po latach starań udało się otworzyć w Karbiu centrum handlowe. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zaoszczędzą czas i pieniądze na dojazdach na zakupy do innych dzielnic – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas dzisiejszego otwarcia marketu przy ul. Konstytucji 82a.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Karbia od lat sygnalizowali potrzebę otwarcia w ich dzielnicy marketu, w którym mogliby zrobić większe zakupy i nie wyjeżdżać w tym celu do sąsiednich części Bytomia.

W proces tworzenia centrum handlowego w Karbiu aktywnie włączył się radny Krzysztof Gajowiak. Udało się znaleźć i zachęcić inwestora, a budowę obiektu o powierzchni 360 m2, rozpoczęto na początku tego roku. Obecni dziś na otwarciu klienci nie kryli zadowolenia.

- Wreszcie doczekaliśmy się marketu blisko miejsca zamieszkania. Wcześniej na zakupy musieliśmy jeździć do centrum Bytomia – mówiła jedna z pierwszych klientek.

Nowo otwarty market, w którym pracę znalazło około 13 pracowników, jest pierwszym z dwóch zaplanowanych sklepów wielkopowierzchniowych w Karbiu.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.