Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mieszkańcy Karbia doczekają się dużego marketu

Mieszkańcy Karbia doczekają się dużego marketu Data publikacji: 24 stycznia 2017Ruszyła budowa pierwszego z dwóch zaplanowanych sklepów wielkopowierzchniowych w Karbiu.

Mieszkańcy Karbia od lat sygnalizowali potrzebę otwarcia w ich dzielnicy marketu, w którym mogliby zrobić większe zakupy i nie wyjeżdżać w tym celu do sąsiednich części Bytomia. Udało się znaleźć i zachęcić inwestora, a nowy sklep powstaje już przy ul. Konstytucji 82 a – mówi Krzysztof Gajowiak, radny, który aktywnie włącza się w proces tworzenia centrum handlowego w Karbiu.

Na placu budowy zakończyły się roboty gruntowe, a ekipa budowlana przygotowuje teren pod fundamenty. Według zapowiedzi inwestora, sklep o powierzchni 360 m2, zostanie otwarty już na wiosnę. Znajdzie w nim pracę około 13 pracowników. Z powstania nowego sklepu zadowoleni są mieszkańcy Karbia, którzy podkreślają, że dzięki tej inwestycji zaoszczędzą czas i pieniądze na dojazdach do innych dzielnic.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.