Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Miejska zieleń w nowej postaci

Miejska zieleń w nowej postaci Data publikacji: 24 lipca 2013Jednak niewiele osób wie, że ta nowa konstrukcja roślinna to zasługa klientów Powiatowego Urzędu Pracy, którzy są teraz zatrudnieni w Miejskim Zarządzie Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Ten wystrój jest w Bytomiu nowością. Kwiatowego kosza nie mieliśmy jeszcze nigdy. Nie zapominajmy jednak o wieżach z czerwonych pelargonii, które tradycyjnie już stoją m.in. pod Urzędem Miejskim 
- mówi Krystyna Ostrowska z MZZiGK. One także pozytywnie wpływają na wizerunek miasta, a nasze ekipy porządkowe wkładają nie mało wysiłku, by zadbać o ich estetykę. Zmorą miejskich ozdób roślinnych są gołębie. Potrzebna jest czujność i wiele pracy, by mogły stale cieszyć oko. Bez regularnej pielęgnacji szybko zamieniłyby się w nieforemne paskudztwa.

Taki los bytomskim wieżom kwiatowym na razie nie grozi. Kosz w pobliżu kładki przy ulicy Wrocławskiej jest także w dobrej formie. Nie bez znaczenia jest dobór roślinności. Ta konstrukcja wykonana została m.in. z rojników. To bardzo odporny gatunek - mówi Ostrowska.

By ocenić stan kwiatowych ozdób, wystarczy nieco dłuższy spacer po mieście. Spotkamy je nie tylko pod Urzędem Miejskim. Stoją też w okolicach Urzędu Stanu Cywilnego, Bytomskiego Centrum Kultury i MZZiGK przy ulicy Smolenia. Poniżej publikujemy kilka zdjęć. Tak  wyglądają obecnie miejskie wieże kwiatowe, klomby i rabaty.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.