Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

I Międzynarodowy Festiwal NGO w Bytomiu

I Międzynarodowy Festiwal NGO w Bytomiu Data publikacji: 4 sierpnia 2016Międzynarodowa obsada Festiwalu Organizacji Pozarządowych! W tym roku, po raz pierwszy, bytomscy społecznicy będą mogli wymienić się doświadczeniami z kolegami z zagranicy. Festiwal odbędzie się od 8 do 11 września, ale zgłoszenia udziału w imprezie można nadsyłać do 12 sierpnia.

Na Międzynarodowy Festiwal Organizacji Pozarządowych zapowiedzieli się goście z: Czech, Słowenii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Holandii i Francji. Będą prezentować swoją działalność, a także wezmą udział w debatach na temat współpracy trzeciego sektora z rządem i samorządem. To będzie pole wymiany doświadczeń – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Jest wiele krajów, z których chcielibyśmy czerpać wzorce, ale wiemy też, że nasze działania są dla innych inspiracją. Porozmawiamy o tym, co i jak zrobić, by współpraca z organizacjami pozarządowymi układała się jeszcze lepiej – dodaje.

Jeszcze tylko do jutra, 5 sierpnia, przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą wypełniać internetową ankietę na temat swoich oczekiwań i dotychczasowej współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu (kliknij tutaj ). Odpowiedzi pomogą organizatorom festiwalu w doborze tematów dyskusji. Zaplanowaliśmy trzy debaty z przedstawicielami NGO, a jednym z tematów, który chcielibyśmy poruszyć jest integracja społeczności w kontekście solidarności europejskiej – mówi Magdalena Bosek z Referatu Analiz, Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UM. Chcemy też rozmawiać o tym, czym są organizacje pozarządowe, po co działają i dlaczego służą budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Warto dodać, że imprezę dofinansuje Komisja  Europejska w ramach unijnego  programu Europa dla Obywateli w zakresie  Partnerstwa  Miast.

Festiwal Organizacji Pozarządowych rozpocznie się 8 września. Tego dnia chcielibyśmy pokazać gościom z zagranicy kilka  naszych organizacji pozarządowych, dzięki którym zmienia się miasto – mówi Izabela Domogała, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. Goście odwiedzą m.in. schron przeciwlotniczy w Miechowicach, wyremontowany dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia Pro-Fortalicjum. Zobaczą też Bytomską Pracownię Aktywności Społecznej, prowadzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundację Inicjatywa, a także Dom Nadziei (prowadzony przez fundację o tej samej nazwie) w Bobrku. Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ugoszczą zagraniczną delegację w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

9 i 10 września na Rynku odbędzie się prezentacja bytomskich, a także zagranicznych organizacji pozarządowych. Napływają już do nas pierwsze zgłoszenia chętnych, którzy chcą się zaprezentować podczas festiwalu  – mówi Zofia Ćwikła. Prężnie działają seniorzy, którzy przygotowują się do kolejnej Senioriady. Czekamy na wszystkich, którzy chcieliby rozłożyć na Rynku stoiska, albo wystąpić na scenie. Zgłoszenia można nadsyłać do 12 sierpnia. Trzeba podać w nich formę prezentacji, a także określić potrzeby (sprzęt nagłośnieniowy, stoliki, krzesła itp.).

Festiwal Organizacji Pozarządowych zakończy się mocnym uderzeniem. Będziemy bić rekord Guinessa w liczbie tańczących „Belgijkę” – mówi Magda Bosek. To taniec, który nie tylko bije rekordy popularności ale przede wszystkim integruje społeczeństwo – tłumaczy. Wypiera poloneza ze studniówek, integruje uczestników wesel, zlotów harcerskich, a nawet pielgrzymek! Jest bardzo prosty. Mam nadzieję, że 9 września na bytomskim Rynku będą tysiące tańczących i pobijemy rekord Guinessa. W tym roku udało się to mieszkańcom Chojnic. 1 czerwca ten skoczny taniec zatańczyło 950 osób.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 
Na zdjęciu powyżej: Dni Organizacji Pozarządowych 2015

 
  pasek loga.jpg

O dofinansowanie w programie Europa dla Obywateli ubiegały się 42 projekty, których liderami były polskie samorządy lub reprezentujące je organizacje. Bytom znalazł się wśród 9 liderów, którzy otrzymali dofinansowanie i będą realizować międzynarodowe projekty jesienią tego roku.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.