Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Międzynarodowo w amfiteatrze

Międzynarodowo w amfiteatrze Data publikacji: 25 lipca 2016Witamy serdecznie pielgrzymów oraz mieszkańców Bytomia na podsumowaniu Światowych Dni Młodzieży w Bytomiu – powiedziała Aneta Latacz, zastępca Prezydenta Miasta podczas bytomskich obchodów Światowych Dni Młodzieży.

Kilkuset mieszkańców Bytomia oraz pielgrzymów z różnych stron świata przybyło wczoraj /24 lipca/ do Parku Miejskiego. Spotkali się na wspólnej modlitwie. Gościliśmy między innymi  Panamczyków, Brazylijczyków, Niemców oraz Nigeryjczyków.

Mam nadzieję, że Wasza wizyta w naszym mieście pozostanie w pamięci oraz będzie swoistym prologiem przed wydarzeniami centralnymi Światowych Dni Młodzieży – powiedział Andrzej Panek, zastępca Prezydenta Bytomia.

Impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu ŚDM. Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” zaprezentował wszystkim polski folklor. Uzupełnieniem tego był występ Górniczej Orkiestry Dętej Bytom oraz Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Ta druga w zeszłym roku zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkół Muzycznych II stopnia. Niespodzianką dla uczestników była prezentacja artystycznych dziedzin kultury ludowej gości.

Gościem honorowym był bytomianin mieszkający na stałe w naszym mieście partnerskim Recklinghausen Kayn Leimin. Dyrygent i kompozytor, autor utworu „Peace Of The World”, który został napisany w odpowiedzi na zagrożenia współczesnego świata, poświęcony św. Janowi Pawłowi II i Franciszkowi. Artysta przyjechał do Bytomia aby włączyć się w bytomskie obchody Światowych Dni Młodzieży poprzez między innymi wykonanie tego utworu wraz z Polską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej z Bytomia.

Pielgrzymów gościmy od kilku dni. W tym czasie mieli okazję zwiedzić nasze miasto i okolicę. Wystarczy przyjechać do Bytomia, a pozna się całą  Europę. Widać tu wiele symboli wielokulturowości – powiedział jeden z pielgrzymów z Brazylii. Wczorajsza impreza była finałem tej wizyty. Dzisiaj wyjadą do Krakowa aby spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem.
 

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.