Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Międzynarodowe sławy w "gastronomiku"

Międzynarodowe sławy w "gastronomiku" Data publikacji: 8 marca 2017Już po raz siódmy w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich organizowane są Międzynarodowe Warsztaty Gastronomiczno-Hotelarskie. W piątek, 10 marca w Bytomiu gościć będą mistrzowie kuchni z kraju i zagranicy.

Specjalnie na tę okazję do „gastronomika” zawitają mistrzowie kuchni z Finlandii i Niemiec oraz kucharze z renomowanych restauracji z całej Polski. Tego dnia pokazy i warsztaty poprowadzą m.in. absolwenci bytomskiej szkoły Michał Suchanowski, zwycięzca VI edycji programu Hell's Kitchen oraz Łukasz Smel, szef kuchni jednej z rudzkich restauracji.

W programie imprezy znajdą się także pokazy Wiesława Ambrosa, prezesa Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej, Dawida Domina, doradcy kulinarnego RM Gastro, Kudo Katsuhiry, szefa kuchni japońskiej z Krakowa czy Tomasza Nowaka z Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy Euro Toques Polska, założyciela Kuźni Kucharzy Śląskich.

Uczestnicy dowiedzą się także, jak nakrywać i dekorować stół, wykonać drinki owocowe oraz napoje smoothie. Organizatorzy zaplanowali także warsztaty i wykłady na temat bankowości w gastronomii i hotelarstwie, zajęcia z animacji oraz pokaz mody zawodowej oraz warsztaty makijażu.

Jak co roku uczniowie ZSGH wezmą udział w warsztatach barmańskich i somelierskich, a także konkursach: nakrycia stołów, wiedzy o szkole i fotograficznym. Impreza rozpocznie się o 9.00 (potrwa do 14.30) w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu przy ul. Żeromskiego 26.

Pobierz szczegółowy program

Autor: AK
Zdjęcia: arch. ZSGH

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.