Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Międzynarodowe Dni Organizacji Pozarządowych

Międzynarodowe Dni Organizacji Pozarządowych Data publikacji: 19 sierpnia 2016Organizacje pozarządowe z: Czech, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Słowenii, Holandii i Francji przyjadą do Bytomia na I Międzynarodowy Festiwal Organizacji Pozarządowych. Będą prezentacje, występy artystyczne i debaty. Festiwal potrwa od 8 do 11 września.

 

To będzie pole wymiany doświadczeń – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Jest wiele krajów, z których chcielibyśmy czerpać wzorce, ale wiemy też, że nasze działania są dla innych inspiracją. Porozmawiamy o tym, co i jak zrobić, by współpraca z organizacjami pozarządowymi układała się jeszcze lepiej – dodaje. 

Ważnym punktem programu będą debaty. Jednym z tematów, który chcielibyśmy poruszyć jest integracja społeczności w kontekście solidarności europejskiej – mówi Magdalena Bosek z Referatu Analiz, Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UM. Chcemy też rozmawiać o tym, czym są organizacje pozarządowe, po co działają i dlaczego służą budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Warto dodać, że imprezę dofinansuje Komisja  Europejska w ramach unijnego  programu Europa dla Obywateli w zakresie  Partnerstwa  Miast.

Zagraniczni goście zaprezentują w Bytomiu swoją działalność, będą mogli też zobaczyć, jak dzięki organizacjom pozarządowym zmienia się nasze miasto. Odwiedzą m.in. schron przeciwlotniczy w Miechowicach, wyremontowany dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia Pro-Fortalicjum. Zobaczą też Bytomską Pracownię Aktywności Społecznej, prowadzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundację Inicjatywa, a także Dom Nadziei (prowadzony przez fundację o tej samej nazwie) w Bobrku. Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ugoszczą zagraniczną delegację w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Z ofertą trzeciego sektora będzie można zapoznać się 9 i 10 września na Rynku w Bytomiu. Wachlarz działalności, którymi zajmują się bytomskie organizacje pozarządowe jest bardzo szeroki – od profilaktyki zdrowotnej, przez doradztwo prawne po działalność artystyczną i sportową czy promowanie ekologii. Warto zatem przyjść na Rynek i odwiedzić stoiska.

Będzie jeszcze jeden mocny akcent podczas Międzynarodowych Dni Organizacji Pozarządowych. 9 września odbędzie się próba bicia rekordu w liczbie tańczących belgijkę. To taniec, który  bije rekordy popularności na całym świecie. Polskie miasta rywalizują w liczbie osób biorących udział we wspólnym tańcu. 1  czerwca, w Chojnicach, belgijkę zatańczyło 950 osób, ale już 17 czerwca rekord udało się pobić mieszkańcom Obornik k. Poznania. W tańcu wzięło udział 1428 osób. Jak będzie w Bytomiu? Przekonamy się 9 września.

Zobacz program Dni Organizacji Pozarządowych

Zobacz program Seniorady
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.