Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Międzynarodowe Dni Organizacji Pozarządowych

Międzynarodowe Dni Organizacji Pozarządowych Data publikacji: 19 sierpnia 2016Organizacje pozarządowe z: Czech, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Słowenii, Holandii i Francji przyjadą do Bytomia na I Międzynarodowy Festiwal Organizacji Pozarządowych. Będą prezentacje, występy artystyczne i debaty. Festiwal potrwa od 8 do 11 września.

 

To będzie pole wymiany doświadczeń – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Jest wiele krajów, z których chcielibyśmy czerpać wzorce, ale wiemy też, że nasze działania są dla innych inspiracją. Porozmawiamy o tym, co i jak zrobić, by współpraca z organizacjami pozarządowymi układała się jeszcze lepiej – dodaje. 

Ważnym punktem programu będą debaty. Jednym z tematów, który chcielibyśmy poruszyć jest integracja społeczności w kontekście solidarności europejskiej – mówi Magdalena Bosek z Referatu Analiz, Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UM. Chcemy też rozmawiać o tym, czym są organizacje pozarządowe, po co działają i dlaczego służą budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Warto dodać, że imprezę dofinansuje Komisja  Europejska w ramach unijnego  programu Europa dla Obywateli w zakresie  Partnerstwa  Miast.

Zagraniczni goście zaprezentują w Bytomiu swoją działalność, będą mogli też zobaczyć, jak dzięki organizacjom pozarządowym zmienia się nasze miasto. Odwiedzą m.in. schron przeciwlotniczy w Miechowicach, wyremontowany dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia Pro-Fortalicjum. Zobaczą też Bytomską Pracownię Aktywności Społecznej, prowadzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundację Inicjatywa, a także Dom Nadziei (prowadzony przez fundację o tej samej nazwie) w Bobrku. Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ugoszczą zagraniczną delegację w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Z ofertą trzeciego sektora będzie można zapoznać się 9 i 10 września na Rynku w Bytomiu. Wachlarz działalności, którymi zajmują się bytomskie organizacje pozarządowe jest bardzo szeroki – od profilaktyki zdrowotnej, przez doradztwo prawne po działalność artystyczną i sportową czy promowanie ekologii. Warto zatem przyjść na Rynek i odwiedzić stoiska.

Będzie jeszcze jeden mocny akcent podczas Międzynarodowych Dni Organizacji Pozarządowych. 9 września odbędzie się próba bicia rekordu w liczbie tańczących belgijkę. To taniec, który  bije rekordy popularności na całym świecie. Polskie miasta rywalizują w liczbie osób biorących udział we wspólnym tańcu. 1  czerwca, w Chojnicach, belgijkę zatańczyło 950 osób, ale już 17 czerwca rekord udało się pobić mieszkańcom Obornik k. Poznania. W tańcu wzięło udział 1428 osób. Jak będzie w Bytomiu? Przekonamy się 9 września.

Zobacz program Dni Organizacji Pozarządowych

Zobacz program Seniorady
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.