Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Miechowice - miejsce z historią

Data publikacji: 20 sierpnia 2016Za nami przedostania wycieczka z cyklu Poznaj Bytom z Przewodnikiem. Tym razem uczestnicy spaceru udali się do Miechowic, gdzie zwiedzili m.in. podziemną kryptę kościoła św. Krzyża oraz Ostoję Pokoju. 27 sierpnia zapraszamy na ostatnią wakacyjną wycieczkę. Tym razem bytomianie poznają tajemnice Łagiewnik.

Liczna grupa bytomian podczas sobotniej wycieczki zwiedziła m.in. rzadko udostępniane podziemne krypty kościoła św. Krzyża, gdzie pochowani są członkowie rodziny von Thiele – Winckler oraz Ewangelicki Dom Opieki „Ostoja Pokoju” i Dom Matki Ewy – dzieło arystokratki z rodu von Thiele – Winckler.

W kolejną sobotę, 27 sierpnia, zapraszamy na ostatni wakacyjny spacer organizowany przez Biuro Promocji Bytomia oraz bytomski oddział PTTK. Tym razem bytomianie poznają tajemnice Łagiewnik, więc kto nie wie gdzie znajdowała się dawna granica polsko-niemiecka, powinien zapisać się na tę wycieczkę.

By wziąć udział w wycieczce należy wysłać e-maila na adres: promo@um.bytom.pl (z tytułem: wycieczka po Bytomiu) lub dokonać zgłoszenia dzwoniąc pod numer: 32 386 36 69 lub osobiście w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Koszt wycieczki to 5 zł (usługa przewodnika).

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.