Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miechowickie Integracje Świąteczne już po raz trzeci

Miechowickie Integracje Świąteczne już po raz trzeci Data publikacji: 8 grudnia 2017To wydarzenie nie tylko integrujące środowisko, ale także charytatywne podczas którego prowadzona jest zbiórka przetworzonej żywności, słodyczy, środków czystości dla najuboższych mieszkańców Miechowic.Zapraszamy na kolejną edycję MIŚ 2017 we wtorek, 12 grudnia do DPS „Kombatant” w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Stolarzowickiej 33.

Imprezie towarzyszą występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz wystawa rękodzieła jednostek organizacyjnych dzielnicy Miechowice. W III edycji Miechowickich Integracji Świątecznych – MIŚ 2017 wezmą udział szkoły, przedszkola, OREW, Policja, Terenowy Punkt Pomocy Rodzinie nr 8, domy pomocy społecznej, Parafia pw. Bożego Ciała oraz organizacje działające na terenie dzielnicy Miechowice. W tym roku do organizacji włączył się I Komisariat Policji w Bytomiu, z akcją prewencyjną „Bądź bezpieczny na drodze”, której towarzyszyć będzie postać psa Sznupka. Akcja dedykowana jest dzieciom, młodzieży i osobom starszym.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Bytomskie Maki, działające przy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, a także Dom Pomocy Społecznej „Kombatant”. W trakcie imprezy w plenerze uczestnicy poczęstowani zostaną gorącą zupą, dodatkowo dla występujących dzieci przygotowany zostanie w jadalni słodki poczęstunek i herbata. W ramach prewencji „Bądź bezpieczny na drodze” rozdawany będzie odblaskowy Miś - zawieszka, jednocześnie symbol imprezy.

Zapraszamy 12 grudnia do DPS „Kombatant” w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Stolarzowickiej 33 od 10.00 do 14.00.

Warto dodać, że podczas zeszłorocznej akcji udało się zebrać pół tony darów, które zostały rozdysponowane przez pracowników Terenowego Punktu Pomocy Rodzinie nr 8 wśród najbardziej potrzebujących  mieszkańców Miechowic.
1.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.