Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Michałki w Suchej Górze

Data publikacji: 16 czerwca 2017Cieszę się, że w naszym mieście odbywa się coraz więcej pikników rodzinnych, festynów czy zabaw organizowanych, w tych najmniejszych wspólnotach lokalnych. To one bowiem umacniają nas w poczuciu jeszcze większej więzi i integracji. Dzisiejsza tak liczna obecność to potwierdza – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas festynu w Suchej Górze.
 
Podczas Michałków, które odbyły się w czwartek /15 czerwca/ na Stadionie K.S. „Czarni Sucha Góra” wspólnie bawili się mieszkańcy Suchej Góry oraz Stroszka. Organizatorzy – Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie” – przygotowało sporo atrakcji zarówno dla dzieci, rodziców i dziadków. Były więc dmuchańce, zabawy i gry oraz konkursy sportowe. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 oraz Gimnazjum nr 11. Ponadto odbyły się pokazy karate, łucznictwa i motolotni. Tradycyjnie już strażacy oraz policjanci zapraszali dzieci do zapoznania się ze sprzętem, który używają w codziennej pracy.

Dorośli uczestnicy festynu bawili się przy kabarecie „Kafliki” oraz przy muzyce na żywo. Podczas festynu można było również zaadaptować zwierzaka z bytomskiego schroniska.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Um Bytim/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.