Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Cleo zaśpiewa na Rynku

Rozświetlone, świąteczne ciężarówki, które znamy z reklam, wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja oraz koncerty gwiazd – te i wiele innych atrakcji czekać będzie w piątek, 22 grudnia na Rynku na małych i dużych bytomian.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Michałki w Suchej Górze

Data publikacji: 16 czerwca 2017Cieszę się, że w naszym mieście odbywa się coraz więcej pikników rodzinnych, festynów czy zabaw organizowanych, w tych najmniejszych wspólnotach lokalnych. To one bowiem umacniają nas w poczuciu jeszcze większej więzi i integracji. Dzisiejsza tak liczna obecność to potwierdza – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas festynu w Suchej Górze.
 
Podczas Michałków, które odbyły się w czwartek /15 czerwca/ na Stadionie K.S. „Czarni Sucha Góra” wspólnie bawili się mieszkańcy Suchej Góry oraz Stroszka. Organizatorzy – Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie” – przygotowało sporo atrakcji zarówno dla dzieci, rodziców i dziadków. Były więc dmuchańce, zabawy i gry oraz konkursy sportowe. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 oraz Gimnazjum nr 11. Ponadto odbyły się pokazy karate, łucznictwa i motolotni. Tradycyjnie już strażacy oraz policjanci zapraszali dzieci do zapoznania się ze sprzętem, który używają w codziennej pracy.

Dorośli uczestnicy festynu bawili się przy kabarecie „Kafliki” oraz przy muzyce na żywo. Podczas festynu można było również zaadaptować zwierzaka z bytomskiego schroniska.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Um Bytim/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.