Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 kwietnia 2018, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Michał Sowa liderem Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego

Michał Sowa liderem Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego Data publikacji: 20 kwietnia 2016Reprezentant MUKS Bytom – Michał Sowa został liderem Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016. Po dwóch startach nasz zawodnik ma na swoim koncie 14 punktów i jeśli dobrze zaprezentuje się na ostatnim turnieju /30 kwietnia w Lublinie/ wygra całe rozgrywki.

Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 składa się z trzech turniejów. Dwa zawodnicy i zawodniczki karate mają już za sobą. Reprezentant MUKS Bytom zdobył podczas nich już 14 punktów. 30 kwietnia w Lublinie odbędą się finałowe zawody. Nad swoimi rywalami Michał Sowa ma przewagę dwóch punktów. Zwycięstwo lub przynajmniej drugie miejsce na ostatnim turnieju zapewni mu zwycięstwo w całym cyklu imprezy.

W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie 28 maja br. w Dojo – Stara Wieś.

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów.

Klasyfikacja punktowa po dwóch turniejach PLKT ORLEN 2016:
 
Mężczyźni:
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 14 p.
2-3. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 12 p.
       Rafał Wajda (Krakowski KKT) – 12 p.
4. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 11 p.
5.-7. Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 7 p.
         Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń) – 7 p.
          Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 7 p.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 2 p.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Na zdjęciu Michał Sowa - fot. www.karatebytom.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.