Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Michał Sowa liderem Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego

Michał Sowa liderem Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego Data publikacji: 20 kwietnia 2016Reprezentant MUKS Bytom – Michał Sowa został liderem Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016. Po dwóch startach nasz zawodnik ma na swoim koncie 14 punktów i jeśli dobrze zaprezentuje się na ostatnim turnieju /30 kwietnia w Lublinie/ wygra całe rozgrywki.

Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 składa się z trzech turniejów. Dwa zawodnicy i zawodniczki karate mają już za sobą. Reprezentant MUKS Bytom zdobył podczas nich już 14 punktów. 30 kwietnia w Lublinie odbędą się finałowe zawody. Nad swoimi rywalami Michał Sowa ma przewagę dwóch punktów. Zwycięstwo lub przynajmniej drugie miejsce na ostatnim turnieju zapewni mu zwycięstwo w całym cyklu imprezy.

W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie 28 maja br. w Dojo – Stara Wieś.

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów.

Klasyfikacja punktowa po dwóch turniejach PLKT ORLEN 2016:
 
Mężczyźni:
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 14 p.
2-3. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 12 p.
       Rafał Wajda (Krakowski KKT) – 12 p.
4. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 11 p.
5.-7. Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 7 p.
         Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń) – 7 p.
          Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 7 p.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 2 p.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Na zdjęciu Michał Sowa - fot. www.karatebytom.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.