Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Forum bytomski.pl Historia Miasta i Zabytki

Forum poświęcone w całości historii miasta Bytom i jego zabytkom. Zapraszamy do dyskusji!

Michał Goli

Michał Goli Data publikacji: 9 grudnia 2013Choć jestem z Katowic i prowadzę inwestycje w wielu miejscach Polski, to niewykluczone, że jeden z domów, które moja firma buduje na terenie Srebrnych Stawów w Szombierkach, nabędę dla mojej rodziny.

To doskonałe miejsce do zamieszkania – niemal w centrum miasta, a jednocześnie jest tu cicho i spokojnie, blisko do Opery Śląskiej czy Śląskiego Teatru Tańca, a co najważniejsze – tuż obok jest pole golfowe.

Trochę denerwuje mnie, kiedy media nie przekazują całej prawdy o Bytomiu, przedstawiając to miasto tylko w kontekście walących się domów. Bytom zasługuje na obiektywny przekaz medialny, bo ma ogromny potencjał. Na całym świecie inwestuje się w tereny pogórnicze, nadając im nowe funkcje: rekreacyjne, mieszkaniowe czy handlowe. Tak będzie i u nas, na osiedlu Srebrne Stawy. Do współpracy przy zmianie krajobrazu, który przez dziesięciolecia kojarzył się z hałdami, zaprosiliśmy projektanta pól golfowych z Niemiec Christopha Stadlera. Pola buduje niemiecka firma Golfplatzbau GmbH, która wybudowała już ponad sto pól golfowych w Europie. Co prawda dziewięciociodołkowe pole będzie otwarte jesienią, ale chętnych już teraz zachęcamy do obejrzenia terenu i zagrania w golfa na polu trzydołkowym. Wbrew temu, co mówią sceptycy, ten sport ma coraz więcej zwolenników i wcale nie jest sportem elitarnym. Trzeba po prostu spróbować. Kiedy skończymy budowę dużego pola, będziemy zachęcać do skorzystania z niego wszystkich bytomian, na razie grają tu członkowie Armada Golf Klub.

Przede wszystkim jednak chcemy wykształcić przyszłych golfistów, dlatego ogłosiliśmy nabór do sekcji golfowej, gdzie najmłodsi będą mogli nauczyć się gry za darmo. Zresztą marzy mi się kształcenie młodych sportowców nie tylko w dziedzinie golfa. Chciałbym uruchomić w Bytomiu Akademię Młodych Piłkarzy. Namawiam Jerzego Dudka do otwarcia szkółki piłkarskiej w Szombierkach. Mówił, że to interesująca propozycja. Uważam, że możemy mieć w Bytomiu dobrą drużynę piłkarską, ale najpierw musimy stworzyć młodym ludziom warunki do rozwoju. A kiedy Bytom będzie już miał dobrze wyszkoloną drużynę, to może za parę lat połączy ona zwaśnionych kibiców Polonii i Szombierek?

Gdybym nie wierzył w możliwości Bytomia, nie inwestowałbym w tym mieście. Ostatnio pojawiła się przed nim kolejna szansa, jaką jest autostrada A-1, a nasze działania skupiają się teraz wokół budowy centrum handlowego i logistycznego blisko węzła przy ul. Strzelców Bytomskich. Autostrada przebiega przez wiele miejscowości i z pewnością wszystkie będą zabiegać o inwestorów, jednak mam nadzieję, że właściwą promocją i dobrymi warunkami współpracy władze Bytomia zachęcą inne firmy do lokowania kapitału właśnie tutaj.

Michał Goli, prezes firmy GC Investment.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.