Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Światowy Dzień Turystyki w bytomskich schronach

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 27 września. Z tej okazji w naszym mieście będzie można zobaczyć schrony „Sosabowski” i „Träger”, które znajdują się na pl. Akademickim.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Michał Goli

Michał Goli Data publikacji: 9 grudnia 2013Choć jestem z Katowic i prowadzę inwestycje w wielu miejscach Polski, to niewykluczone, że jeden z domów, które moja firma buduje na terenie Srebrnych Stawów w Szombierkach, nabędę dla mojej rodziny.

To doskonałe miejsce do zamieszkania – niemal w centrum miasta, a jednocześnie jest tu cicho i spokojnie, blisko do Opery Śląskiej czy Śląskiego Teatru Tańca, a co najważniejsze – tuż obok jest pole golfowe.

Trochę denerwuje mnie, kiedy media nie przekazują całej prawdy o Bytomiu, przedstawiając to miasto tylko w kontekście walących się domów. Bytom zasługuje na obiektywny przekaz medialny, bo ma ogromny potencjał. Na całym świecie inwestuje się w tereny pogórnicze, nadając im nowe funkcje: rekreacyjne, mieszkaniowe czy handlowe. Tak będzie i u nas, na osiedlu Srebrne Stawy. Do współpracy przy zmianie krajobrazu, który przez dziesięciolecia kojarzył się z hałdami, zaprosiliśmy projektanta pól golfowych z Niemiec Christopha Stadlera. Pola buduje niemiecka firma Golfplatzbau GmbH, która wybudowała już ponad sto pól golfowych w Europie. Co prawda dziewięciociodołkowe pole będzie otwarte jesienią, ale chętnych już teraz zachęcamy do obejrzenia terenu i zagrania w golfa na polu trzydołkowym. Wbrew temu, co mówią sceptycy, ten sport ma coraz więcej zwolenników i wcale nie jest sportem elitarnym. Trzeba po prostu spróbować. Kiedy skończymy budowę dużego pola, będziemy zachęcać do skorzystania z niego wszystkich bytomian, na razie grają tu członkowie Armada Golf Klub.

Przede wszystkim jednak chcemy wykształcić przyszłych golfistów, dlatego ogłosiliśmy nabór do sekcji golfowej, gdzie najmłodsi będą mogli nauczyć się gry za darmo. Zresztą marzy mi się kształcenie młodych sportowców nie tylko w dziedzinie golfa. Chciałbym uruchomić w Bytomiu Akademię Młodych Piłkarzy. Namawiam Jerzego Dudka do otwarcia szkółki piłkarskiej w Szombierkach. Mówił, że to interesująca propozycja. Uważam, że możemy mieć w Bytomiu dobrą drużynę piłkarską, ale najpierw musimy stworzyć młodym ludziom warunki do rozwoju. A kiedy Bytom będzie już miał dobrze wyszkoloną drużynę, to może za parę lat połączy ona zwaśnionych kibiców Polonii i Szombierek?

Gdybym nie wierzył w możliwości Bytomia, nie inwestowałbym w tym mieście. Ostatnio pojawiła się przed nim kolejna szansa, jaką jest autostrada A-1, a nasze działania skupiają się teraz wokół budowy centrum handlowego i logistycznego blisko węzła przy ul. Strzelców Bytomskich. Autostrada przebiega przez wiele miejscowości i z pewnością wszystkie będą zabiegać o inwestorów, jednak mam nadzieję, że właściwą promocją i dobrymi warunkami współpracy władze Bytomia zachęcą inne firmy do lokowania kapitału właśnie tutaj.

Michał Goli, prezes firmy GC Investment.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.