Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Miasto przejęło kompleks sportowy GKS Rozbark!

Miasto przejęło kompleks sportowy GKS Rozbark! Data publikacji: 7 kwietnia 2017Ogromnie się cieszę, że zakończyły się pomyślnie dla miasta rozmowy prowadzone z Kompanią Węglową. Przejęcie przez miasto obiektu GKS-u Rozbark umożliwi nam przeprowadzenie niezbędnych inwestycje tak, aby z kompleksu sportowego mogli korzystać nie tylko piłkarze, ale również lekkoatleci i przedstawiciele innych dyscyplin – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

4 kwietnia /wtorek/ podpisano akt notarialny, na mocy którego gmina Bytom stała się właścicielem kompleksu sportowego przy ul. Tuwima. Starania władz miasta o przyjęcie obiektu GKS-u Rozbark trwały kilka lat. Teraz zgodnie, z zawartym aktem miasto przejęło nie tylko stadion wraz z bocznymi boiskami treningowymi, ale również budynek sportowy, szatnie i pomieszczenia gospodarcze oraz  m.in.:  kort tenisowy, boiska do koszykówki, strzelnicę sportową i parking.

Naszym celem jest przywrócenie świetności temu obiektowi. Będziemy się starać o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które umożliwiłoby nam rozpoczęcie szeroko zakrojonych inwestycji polegających m.in:. na budowie bieżni lekkoatletycznej wraz zapleczem socjalno-technicznym oraz modernizacji stadionu i znajdujących się wokół niego boisk – mówi Damian Bartyla.

Przypomnijmy, że od lipca 2015 roku administratorem kompleksu sportowego GKS Rozbark jest miejska spółka – Bytomski Sport Sp. z o.o. Z obiektu korzystają na co dzień nie tylko piłkarze lokalnej drużyny /GKS Rozbark/, ale także II-ligowej Polonii Bytom oraz dzieci i młodzież. Kompleks dzięki stałemu nadzorowi nie uległ degradacji.

Bardzo mi zależy na modernizacji tego obiektu. Jeszcze, jako prezes piłkarskiej Polonii walczyłem o to, np. żeby ten stadion nie zniknął ze sportowej mapy naszego miasta. Były wtedy pomysły, żeby go sprzedać np. pod budowę obiektu handlowego. Jeździłem do Katowic, prosiłem, przekonywałem, Polonia wykładała środki finansowe na bieżące utrzymanie stadionu. Bardzo dziękuję wszystkim szefom Kompanii Węglowej, że przyjęli moje argumenty i ten obiekt udało się zachować.  Po czterech latach moich starań obiekt jest własnością Bytomia - mówi prezydent. W niedalekiej perspektywie będzie on służył nie tylko sportowcom zawodowym, ale również wszystkim tym, którzy uprawiają sport amatorsko i rekreacyjnie. Będzie to wizytówka nie tylko społeczności Rozbarku, ale również całego miasta – dodał Damian Bartyla.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.