Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miasto i uczelnia łączą siły

Miasto i uczelnia łączą siły Data publikacji: 11 kwietnia 2016Miasto Bytom i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach będą współpracować. Mam nadzieję, że dzięki temu w Bytomiu będzie rozwijało się więcej innowacyjnych firm – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podpisując porozumienie.

Przed naszym miastem potężne wyzwanie, szeroko rozumiana rewitalizacja, inwestycje i remonty, a także walka z wykluczeniem społecznym  – podkreślał prezydent. W najbliższej perspektywie unijnej premiowane będą projekty, w których uczestniczyć będą samorządy i uczelnie wyższe. Będziemy się wspólnie o nie starać.

Arkadiusz Hołda, kanclerz uczelni zaznaczał, że od tej pory kadra naukowa i studenci WST będą mogli czynnie włączyć się w rewitalizację miasta. Mam nadzieję, że myśl techniczna, nowe technologie i biznes będą mogły rozwijać tu swoje zakłady i stworzą nowe miejsca pracy – mówił Hołda.

Uczelnia i miasto zobowiązały się m.in. do realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania projektów innowacyjnych urządzeń, technologii ich produkcji oraz przygotowania prototypów do wdrażania w skali pilotażowej; doradztwa naukowo badawczego. Na realizację tych działań strony będą razem ubiegać się o środki zewnętrzne, m.in. z Unii Europejskiej.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.