Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miasto i uczelnia łączą siły

Miasto i uczelnia łączą siły Data publikacji: 11 kwietnia 2016Miasto Bytom i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach będą współpracować. Mam nadzieję, że dzięki temu w Bytomiu będzie rozwijało się więcej innowacyjnych firm – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podpisując porozumienie.

Przed naszym miastem potężne wyzwanie, szeroko rozumiana rewitalizacja, inwestycje i remonty, a także walka z wykluczeniem społecznym  – podkreślał prezydent. W najbliższej perspektywie unijnej premiowane będą projekty, w których uczestniczyć będą samorządy i uczelnie wyższe. Będziemy się wspólnie o nie starać.

Arkadiusz Hołda, kanclerz uczelni zaznaczał, że od tej pory kadra naukowa i studenci WST będą mogli czynnie włączyć się w rewitalizację miasta. Mam nadzieję, że myśl techniczna, nowe technologie i biznes będą mogły rozwijać tu swoje zakłady i stworzą nowe miejsca pracy – mówił Hołda.

Uczelnia i miasto zobowiązały się m.in. do realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania projektów innowacyjnych urządzeń, technologii ich produkcji oraz przygotowania prototypów do wdrażania w skali pilotażowej; doradztwa naukowo badawczego. Na realizację tych działań strony będą razem ubiegać się o środki zewnętrzne, m.in. z Unii Europejskiej.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.