Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miasto i uczelnia łączą siły

Miasto i uczelnia łączą siły Data publikacji: 11 kwietnia 2016Miasto Bytom i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach będą współpracować. Mam nadzieję, że dzięki temu w Bytomiu będzie rozwijało się więcej innowacyjnych firm – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podpisując porozumienie.

Przed naszym miastem potężne wyzwanie, szeroko rozumiana rewitalizacja, inwestycje i remonty, a także walka z wykluczeniem społecznym  – podkreślał prezydent. W najbliższej perspektywie unijnej premiowane będą projekty, w których uczestniczyć będą samorządy i uczelnie wyższe. Będziemy się wspólnie o nie starać.

Arkadiusz Hołda, kanclerz uczelni zaznaczał, że od tej pory kadra naukowa i studenci WST będą mogli czynnie włączyć się w rewitalizację miasta. Mam nadzieję, że myśl techniczna, nowe technologie i biznes będą mogły rozwijać tu swoje zakłady i stworzą nowe miejsca pracy – mówił Hołda.

Uczelnia i miasto zobowiązały się m.in. do realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania projektów innowacyjnych urządzeń, technologii ich produkcji oraz przygotowania prototypów do wdrażania w skali pilotażowej; doradztwa naukowo badawczego. Na realizację tych działań strony będą razem ubiegać się o środki zewnętrzne, m.in. z Unii Europejskiej.

 


Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: UM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.