Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 kwietnia 2018, Kaja, Leon, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miasto i uczelnia łączą siły

Miasto i uczelnia łączą siły Data publikacji: 11 kwietnia 2016Miasto Bytom i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach będą współpracować. Mam nadzieję, że dzięki temu w Bytomiu będzie rozwijało się więcej innowacyjnych firm – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podpisując porozumienie.

Przed naszym miastem potężne wyzwanie, szeroko rozumiana rewitalizacja, inwestycje i remonty, a także walka z wykluczeniem społecznym  – podkreślał prezydent. W najbliższej perspektywie unijnej premiowane będą projekty, w których uczestniczyć będą samorządy i uczelnie wyższe. Będziemy się wspólnie o nie starać.

Arkadiusz Hołda, kanclerz uczelni zaznaczał, że od tej pory kadra naukowa i studenci WST będą mogli czynnie włączyć się w rewitalizację miasta. Mam nadzieję, że myśl techniczna, nowe technologie i biznes będą mogły rozwijać tu swoje zakłady i stworzą nowe miejsca pracy – mówił Hołda.

Uczelnia i miasto zobowiązały się m.in. do realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania projektów innowacyjnych urządzeń, technologii ich produkcji oraz przygotowania prototypów do wdrażania w skali pilotażowej; doradztwa naukowo badawczego. Na realizację tych działań strony będą razem ubiegać się o środki zewnętrzne, m.in. z Unii Europejskiej.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.