Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 stycznia 2015, Marcelina, Ludwik, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prace Społecznie Użyteczne szansą dla bezrobotnych

Prawie 510 tys. zł przeznaczy w tym roku Bytom na program Prace Społecznie Użyteczne. Program realizowany jest w od 2008 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno pracodawców, jak i osób poszukujących pracy.

92 mln. na poprawę ciepła

W Bytomiu modernizowanych jest 28 km sieci ciepłowniczych oraz zewnętrznych instalacji odbiorczych. Budowanych lub remontowanych jest 138 węzłów cieplnych grupowych i indywidualnych. Koszt całkowity projektu to 92 mln. zł. Bytom przygotowuje się do wprowadzenia unijnych dyrektyw dotyczących ograniczenia  niskiej emisji.

Obsługa imprez, catering. Zakład Aktywności Gospodarczej otwarty

Jestem przekonany, ze bytomianie będą wspierać waszą działalność, odwiedzając to miejsce i korzystając ze waszych usług – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas otwarcia Zakładu Aktywności Zawodowej.

Nowy sprzęt i nowe sale chorych

Pacjenci Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu /ul. Żeromskiego/ leczą się w coraz lepszych warunkach. Dzisiaj /29 stycznia/ do użytku oddane zostały wyremontowane dwa oddziały: reumatologii i rehabilitacji oraz chorób wewnętrznych i diabetologii.

Szybowcowy mistrz świata patronem uczniów z Bytomia

Pracownia awioniczna w Technikum nr 4 od dziś nosi imię Edwarda Makuli. Polski pilot szybowcowy i samolotowy, mistrz świata w klasie otwartej mistrz i rekordzista Polski, sędzia międzynarodowy w sporcie szybowcowym, w latach 60-tych pracował w bytomskim technikum. I to uczniowie wyszli z inicjatywą, by upamiętnić mistrza.

22 mln na walkę z bezrobociem

Ponad 4 mln. zł. z dotacji unijnych zaplanowano na pomoc osobom długotrwale bezrobotnym. 6 mln. zł. zarezerwowano na aktywizację młodzieży niepracującej oraz  nieuczącej się. W tym roku w Bytomiu prawie 22 mln złotych przeznaczone będzie na walkę z bezrobociem.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

27 stycznia 2015

Będzie gołoledź!

Będzie gołoledź!

Jak ostrzegają meteorolodzy, wieczorem i w nocy mokre nawierzchnie dróg i chodników mogą się zamienić w ślizgawkę. Temperatura spadnie do ok – 3°C (przy gruncie może być - 7°C). Kierowcy – noga z gazu!

ZOBACZ WIĘCEJ
27 stycznia 2015

V sesja Rady Miejskiej za nami

V sesja Rady Miejskiej za nami

Emisja obligacji komunalnych, wybór przedstawicieli do Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego nr 1 oraz uchwalenie Bytomskiego programu wspierania rodziny i rozwoju pieczy zastępczej na lata 2015 – 2017. To najważniejsze tematy wczorajszej sesji Rady Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 stycznia 2015

V sesja Rady Miejskiej

V sesja Rady Miejskiej

Na kolejnej sesji spotkają się dziś bytomscy radni. Przedmiotem obrad będą m.in. zmiany zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Bytom.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 stycznia 2015

Zima nie odpuszcza. Do jutra czekają nas opady śniegu!

Zima nie odpuszcza. Do jutra czekają nas opady śniegu!

Do poniedziałku, 26 stycznia wystąpią intensywne opady śniegu w całym województwie śląskim. Miejscami może spaść nawet do 25 cm śniegu. Trwające od soboty opady śniegu powodują utrudnienia drogowe, dlatego apelujemy do kierowców, aby zdjęli nogę z gazu.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 stycznia 2015

Atak zimy! Pługi robią co mogą, ale ciągle sypie

Atak zimy! Pługi robią co mogą, ale ciągle sypie

Od soboty, 24 stycznia mieszkańcy województwa śląskiego zmagają się z atakiem zimy. Warunki na drogach są bardzo trudne. W Bytomiu bez przerwy pracuje 18 pługo – piaskarek i pługo – solarek. Intensywne opady śniegu powodują jednak, że w wielu miejscach drogi są białe.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 stycznia 2015

Będzie gospodarcza współpraca z Chinami?

Będzie gospodarcza współpraca z Chinami?

Czy Bytom ma szanse na gospodarczą współpracę z chińską miejscowością Tangshan? Po pierwszym spotkaniu władze Bytomia i Tangshan zgodnie twierdzą, że nawiązanie partnerskich relacji jest bardzo prawdopodobne.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 stycznia 2015

Uwaga! Będzie mocno padać śnieg

Uwaga! Będzie mocno padać śnieg

Synoptycy ostrzegają! Od soboty (24 stycznia) do poniedziałku (26 stycznia) wystąpią intensywne opady śniegu w województwie śląskim. Miejscami może spaść nawet do 25 cm śniegu.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 stycznia 2015

Wsparcie na wagę złota

Wsparcie na wagę złota

Od prawie piętnastu lat wspierają najbardziej potrzebujących w Polsce. Wśród obdarowanych są domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej czy parafie. Mowa o Fundacji Muszkieterów, która w tym roku wsparła finansowo bytomską Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Bezpieczny Dom”.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 stycznia 2015

Komunikacja na miarę XXI wieku

Komunikacja na miarę XXI wieku

Bytom doczeka się węzła przesiadkowego na miarę XXI wieku. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dokumentację projektową inwestycji. Bytomskie centrum przesiadkowe to tylko jeden z elementów gigantycznego unijnego projektu, który sprawi, że mieszkańcy Śląska będą w komfortowych warunkach korzystać z transportu publicznego.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 stycznia 2015

Utrudnienia na Piłsudskiego

Utrudnienia na Piłsudskiego

W sobotę, 24 stycznia w godzinach porannych kierowcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym na ul. Piłsudskiego. Na wysokości budynków nr 74-76 (odcinek przed skrzyżowaniem z ul. Korfantego) planowane są roboty drogowe.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 stycznia 2015

Wokół funduszy dla przedsiębiorców

Wokół funduszy dla przedsiębiorców

Jakie są możliwości wsparcia przedsiębiorców w ramach funduszy unijnych? Odpowiedzi na to pytanie można szukać 4 lutego, podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „Środa z funduszami”.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 stycznia 2015

Krzyż Światowych Dni Młodzieży w Bytomiu

Krzyż Światowych Dni Młodzieży w Bytomiu

Już wkrótce bytomianie będą mieli możliwość adoracji krzyża, który jest symbolem Światowych Dni Młodzieży. Uroczystości zaplanowano na poniedziałek, 26 stycznia w kościele Wniebowzięcia NMP oraz piątek, 30 stycznia w Miechowicach.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.