Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 października 2014, Danuta, Igor, Remigiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki

Leopold Kobierski ma skwer

Skwer w pobliżu I Liceum Ogólnokształcącego, w którym przez 45 lat pracował Leopold Kobierski od dziś nosi jego imię. O nadanie temu miejscu imienia wybitnego ekologa i pedagoga zabiegali uczniowie i pracownicy szkoły oraz ludzie zaangażowani w ochronę środowiska w naszym mieście.

PUP bliżej klienta. Punkty konsultacyjne w Agorze

Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu wychodzi do klienta. W każdy poniedziałek od października do grudnia eksperci od zatrudnienia będą dyżurować w Centrum Handlowym Agora. Czekają na wszystkich, którzy szukają pracy, chcieliby ją zmienić, albo myślą o założeniu własnej firmy.

Utrudnienia na DK 94

Trwają prace na skrzyżowaniu ulic: Konstytucji, Wrocławskiej i Mechowickiej. Kierowcom proponowane są objazdy.

Taniej do optyka i na koncert...dla Seniora

Nie pytaj, co senior może zrobić dla ciebie, zapytaj co ty możesz zrobić dla seniora. To hasło bez wątpienia przyświeca władzom Bytomia, instytucjom i przedsiębiorstwom miejskim, które włączyły się w program Bytomska Karta Seniora.

Super Lodołamacz dla Centrum DZWONI

Bytomskie stowarzyszenie Centrum DZWONI, które pomaga osobom niepełnosprawnym intelektualnie wejść na rynek pracy, znalazło się w gronie śląskich laureatów konkursu Lodołamacze. Konkurs organizowany jest od 2006 roku przez organizacje wspierające osoby niepełnosprawne.

Osiedle Zalesie. Będą nowe mieszkania w Bytomiu

64 nowe mieszkania, blisko lasu. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Bytom rozpoczyna budowę trzech budynków przy ul. Nowej w Miechowicach. Będą to pięciopiętrowe domy z piwnicami i miejscami do parkowania. W dwóch znajdzie się po 20 mieszkań o różnej powierzchni, a w trzecim wybudowane zostaną 24 mieszkania.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennych

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

29 września 2014

Będzie zamknięty odcinek ul. Strzelców Bytomskich

Będzie zamknięty odcinek ul. Strzelców Bytomskich

Trwa przebudowa ul. Strzelców Bytomskich. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz mieszkańców Stroszka i Osiedla Ziętka 30 września czekają utrudnienia. Zamknięty będzie odcinek tej ulicy od ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ulicami: Długą i Łokietka, a także wszystkie wloty do ul. Strzelców Bytomskich.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 września 2014

Dożynki w Stolarzowicach

Dożynki w Stolarzowicach

Uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego, występy artystyczne oraz gry i zabawy. Tak bawili się wczoraj mieszkańcy Stolarzowic podczas corocznych dożynek parafialnych.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 września 2014

Jedyna taka noc w roku!

Jedyna taka noc w roku!

Miłośnicy sztuki teatralnej czekają na to wydarzenie cały rok. W tę jedną, jedyną noc można przecież zajrzeć za kulisy, przymierzyć teatralne kostiumy, zwiedzić obiekty kulturalne, a także wziąć udział w interesujących warsztatach i spotkaniach z aktorami. Już po raz piąty na Śląsku odbyła się Metropolitarna Noc Teatrów.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 września 2014

15-lecie Zakładu Budynków Miejskich

15-lecie Zakładu Budynków Miejskich

Zarządzanie i administrowanie budynkami jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Ważne, by spółka podążała za zwiększającymi się oczekiwaniami klientów i realizowała swoje zadania w sposób najlepszy z możliwych - mówił Damian Bartyla, podczas obchodów 15-lecia Zakładu Budynków Miejskich.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 września 2014

Serdeczności dla Pani Józefy!

Serdeczności dla Pani Józefy!

Pani Józefa Tomaliszak z Bytomia obchodzi dziś setną rocznicę urodzin. Jednym z urodzinowych gości był też Damian Bartyla, prezydent Bytomia, który odwiedził bytomiankę z naręczem róż i serdecznymi życzeniami.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 września 2014

Zadbaj o zdrowie i dobry nastrój

Zadbaj o zdrowie i dobry nastrój

Porady i konsultacje medyczne, bezpłatne pomiary cukru i ciśnienia krwi oraz badania profilaktyczne raka piersi. Taką ofertę przygotowali organizatorzy VII Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem, która już jutro (26 września) zawita w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 września 2014

Zaktualizowano Strategię Rozwoju Miasta

Zaktualizowano Strategię Rozwoju Miasta

„Strategia Rozwoju Miasta. Bytom 2020+” przyjęta. Większością głosów zdecydowali, o tym radni na sesji Rady Miejskiej. To dokument, który pokazuje, w jakim kierunku powinno rozwijać się miasto przez najbliższe sześć lat. Jest to aktualizacją strategii rozwoju z 2009 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 września 2014

Nieprzejezdny odcinek ul. Długiej

Nieprzejezdny odcinek ul. Długiej

Trwa przebudowa ulicy Strzelców Bytomskich. Tym razem drogowcy pracują w obrębie jej skrzyżowania z ulicami: Długą i Łokietka.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 września 2014

Na zawsze razem

Na zawsze razem

W dobie szybkiego życia, szybkich ślubów i jeszcze szybszych rozwodów, długoletnie małżeństwa są czymś nadzwyczajnym. W czym tkwi siła tych związków? Na to pytanie mogłyby odpowiedzieć pary, które 18 września świętowały diamentowe i żelazne gody.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 września 2014

Psie piękności w Bytomiu

Psie piękności w Bytomiu

565 najpiękniejszych czworonogów z blisko 140 różnych ras przyjechało w niedzielę do Szombierek na 45. Krajową Wystawę Psów Rasowych. Wielki Pokaz Ras Polskich, konkurs „Pies i dziecko” oraz wybór najlepszego „Młodego Prezentera”, to kolejne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy imprezy.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 września 2014

Uwaga będzie mocno padać!

Uwaga będzie mocno padać!

Jak podają synoptycy, dziś od południa, czeka nas deszczowa pogoda. Szykując się na niedzielny spacer, warto więc pamiętać o parasolu. Prognozowane są umiarkowane i intensywne opady deszczu, które miejscami mogą dochodzić do 50 mm. Synoptycy ostrzegają także przed burzami, którym towarzyszyć może grad i porywy wiatru do 70 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 września 2014

50-lecie Sekcji Wędkarskiej "Amendy"

50-lecie Sekcji Wędkarskiej "Amendy"

Już ponad pół wieku razem łowią ryby. W sobotę Sekcja Wędkarska ?Amendy? z Łagiewnik świętowała swój okrągły jubileusz. Z tej okazji zorganizowano zawody wędkarskie ? spławikowe o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.