Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 września 2015, Izabela, Szymon, Joachim

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga kierowcy! Utrudnienia drogowe na ul. Strzelców Bytomskich

Od środy, 2 września rozpocznie się przebudowa północnego wlotu jezdni na rondzie „NSZZ Solidarność” – węzeł z autostradą A1. Prace drogowe mają na celu poszerzenie /do dwóch pasów ruchu/ zjazdu z ronda od ul. Strzelców Bytomskich w kierunku Tarnowskich Gór.

Bytomskie inwestycje docenione

Spośród 800 zgłoszonych do konkursu Modernizacji Roku 2014, organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, obiektów z całego kraju, aż trzy bytomskie inwestycje zostały nagrodzone. 27 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się wręczenie nagród.

Poznaj projekty w ramach budżetu obywatelskiego

Znamy już projekty, na które mieszkańcy będą oddawać głosy w ramach budżetu obywatelskiego. Z 71 nadesłanych propozycji do kolejnego etapu przeszły 33. Już wiadomo, że cztery z nich na pewno będą realizowane bez głosowania, bo jako jedyne w dzielnicy przeszły pozytywną weryfikację. O losie pozostałych 29 zadecyduje głosowanie.

Nagrody dla zdolnych uczniów

66 uczniów, w tym 4 studentów, rozpocznie we wrześniu naukę z nagrodą za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2014/2015.

Bytomskie inwestycje na podium w ogólnopolskim konkursie

Renowacja cmentarza komunalnego oraz remont wielofunkcyjnego boiska w Łagiewnikach, zdobyły uznanie podczas ogólnopolskiego konkursu - Modernizacja Roku 2014. Zdobywając największą ilość głosów - zwyciężyły w kategoriach: sport i rekreacja oraz rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych.

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych (t.j. Dz.U. 2014 poz 1182 z pózn. zm.)

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

1 września 2015

Bytom gościł delegację z Żytomierza

Bytom gościł delegację z Żytomierza

Wizytą w Bytomiu zakończyła się wczoraj (31 sierpnia) delegacja Żytomierskiej Rady Obwodowej, która przybyła do Polski w na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 sierpnia 2015

ROD Jutrzenka i Zgoda świętowały 80 lat

ROD Jutrzenka i Zgoda świętowały 80 lat

Rodzinne Ogrody Działkowe „Jutrzenka” w Karbiu i „Zgoda” w Miechowicach miały powody do świętowania. Coroczne obchody Dnia Działkowca zbiegły się z obchodami jubileuszu 80-lecia bytomskich ogrodów.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 sierpnia 2015

W kręgu kultury niemieckiej

W kręgu kultury niemieckiej

Choć po wojnie rozpoczęto zacieranie śladów niemieckości Bytomia, o jego wielokulturowości przypominają miejsca i ludzie - zapisani na kartach historii oraz ci, którzy pielęgnują pamięć o nich.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 sierpnia 2015

XIV sesja Rady Miejskiej

XIV sesja Rady Miejskiej

Nad uchwałami m.in. dotyczącymi spraw budżetowych, planowanych zmian w sieci placówek bibliotecznych, będą debatować rajcowie podczas zaplanowanej na poniedziałek /31 sierpnia/ sesji Rady Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 sierpnia 2015

Dzień Straży Miejskiej

Dzień Straży Miejskiej

Nominacje na kolejne stopnie, wręczenie nagród oraz uroczysty apel – tak obchodzono dziś /28 sierpnia/ Święto Straży Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 sierpnia 2015

Na rower z rodziną

Na rower z rodziną

Ostatni wakacyjny weekend wcale nie musi być ponury! By złapać jeszcze trochę letnich promieni słońca i „wykręcić trochę endorfin przed wrześniowym powrotem do szkoły lub pracy, warto się wybrać w niedzielę, 30 sierpnia na Rodzinny Rajd Rowerowy.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 sierpnia 2015

Znowu upały!

Znowu upały!

Specjaliści od pogody ostrzegają – znowu czeka nas kilka dni upałów. Słupki rtęci mogą miejscami wzrosnąć do 34. kreski. Wychodząc z domu należy pamiętać o zabraniu ze sobą wody i nakrycia głowy. Jeśli to możliwe – w godzinach popołudniowych lepiej unikać miejsc nasłonecznionych.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 sierpnia 2015

Jubileusz 80-lecia ROD "Jedność Robotnicza"

Jubileusz 80-lecia ROD "Jedność Robotnicza"

Jubileusze obchodzone co roku w ogrodach działkowych to doskonała okazja do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Nie inaczej było dzisiaj w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Jedność Robotnicza” w Bytomiu – Szombierkach, który obchodził 80. rocznicę istnienia.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 sierpnia 2015

Utrudnienia drogowe w rejonie CH Plejada

Utrudnienia drogowe w rejonie CH Plejada

Od poniedziałku, 24 sierpnia kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze prowadzącej do parkingu Centrum Handlowego „Plejada”. W tym rejonie prowadzone będą prace remontowe mostu na Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 sierpnia 2015

Setne urodziny pani Stanisławy

Setne urodziny pani Stanisławy

Sto lat skończyła 20 sierpnia Stanisława Buchcic. Z tej okazji prezydent Damian Bartyla odwiedził dostojną jubilatkę, wręczył jej bukiet kwiatów oraz złożył serdeczne życzenia.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 sierpnia 2015

Remontują mieszkania i... swoje życie zawodowe

Remontują mieszkania i... swoje życie zawodowe

Pięć mieszkań socjalnych wyremontują do końca roku uczestnicy ministerialnego projektu realizowanego przez bytomskie Centrum Integracji Społecznej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i Powiatowym Urzędem Pracy.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 sierpnia 2015

Będą burze!

Będą burze!

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, podczas których lokalnie mogą wystąpić opady gradu. Wiatr miejscami może wiać z prędkością 80 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.