Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 października 2015, Igor, Placyd, Apolinary

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny etap prac na ul. Strzelców Bytomskich

Od poniedziałku, 5 października drogowcy rozpoczną kolejny etap przebudowy północnego wlotu jezdni na rondzie NSZZ Solidarność – węzeł z autostradą A1. Przypomnijmy, prace drogowe mają na celu poszerzenie /do dwóch pasów ruchu/ zjazdu z ronda od ul. Strzelców Bytomskich w kierunku Tarnowskich Gór

Bal u seniorów

Tyle pozytywnej energii i humoru, skumulowanych w jednym miejscu, nie było chyba nigdzie indziej. To bytomscy seniorzy spotkali się wczoraj /1 października/ na wspólnej zabawie w Beceku.

PUP kontra bezrobocie

Do 8 928 spadła liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne w bytomskim urzędzie pracy. Te najnowsze statystyki świadczą o utrzymującej się w Bytomiu tendencji spadkowej wśród osób pozostających bez pracy.

Bytomski Budżet Obywatelski 2015 - znamy wyniki

Znane są wyniki głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Bytomianie wybierali 8 z 29 zakwalifikowanych do głosowania propozycji.

Podziel się zniczem. Zapłonie na Kresach

Rozpoczęła się 9. edycja akcji „Podaruj znicz na Kresy”. Zebrane w Bytomiu znicze zapłoną na opuszczonych grobach Polaków na Ukrainie. W ciągu 8 lat zebrano ok. 50 tys. świec.

Prosto i jasno. Ruszył Projekt Obywatel

Jakie zdjęcie do dowodu i paszportu? Jak starać się o pieniądze unijne? Gdzie zgłosić zbycie pojazdu? Odpowiedzi na te i setki innych pytań znajdują się na stronie obywatel.gov.pl. Wszystkie napisane prostym, przystępnym językiem. Ruszył rządowy Projekt Obywatel.

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych (t.j. Dz.U. 2014 poz 1182 z pózn. zm.)

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

5 października 2015

Rozbarczanie bawili się na festynie

Rozbarczanie bawili się na festynie

Mecz oldbojów GKS-u Rozbark, gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz występy artystyczne. To tylko niektóre atrakcje wczorajszego /4 października/ festynu, który odbył się na stadionie GKS-u Rozbark.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 października 2015

Działkowcy ROD "Zorza" świętowali

Działkowcy ROD "Zorza" świętowali

Kolejny bytomski Rodzinny Ogród Działkowy obchodził święto działkowca - nawiązując do tradycji dożynkowych. W sobotę /3 października/ działkowcy z ROD „Zorza” nie tylko podziękowali za dotychczasowe plony, ale i 102-rocznice istnienia.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 października 2015

Kolejna część Bytomskich Spotkań Europejskich za nami

Kolejna część Bytomskich Spotkań Europejskich za nami

Wymiana kulturowa oraz edukacyjna związana z II wojną światową, ale także wspólne wycieczki do miejsc pamięci. Tak wyglądała druga odsłona Bytomskich Spotkań Europejskich, w których wzięła udział młodzież z Bytomia, Drohobycza i Recklinghausen. Wczoraj /2 października/ w auli PSB podsumowano kolejną część projektu.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 października 2015

Drugi rok Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa

Drugi rok Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa

Oczekiwanie na dziecko to wyjątkowy czas. Wiedzą o tym specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego nr 2, którzy z myślą o młodych rodzicach stworzyli wyjątkowe miejsce - Bytomską Szkołę Świadomego Rodzicielstwa.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 października 2015

Świętowali złote gody

Świętowali złote gody

50. rocznicę ślubu świętowało wczoraj /1 października/siedem dostojnych par z Bytomia. Z tej okazji jubilaci odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 września 2015

Wypadek na obwodnicy. Są utrudnienia drogowe!

Wypadek na obwodnicy. Są utrudnienia drogowe!

Dzisiaj nad ranem na obwodnicy Bytomia /al. Jana Nowaka Jeziorańskiego/ doszło do poważnego wypadku samochodowego. Zamknięty jest odcinek obwodnicy pomiędzy ul. Frenzla a ul. Celną. Na czas akcji Policja przygotowała objazdy. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 września 2015

Na zawsze razem

Na zawsze razem

Siedem par świętowało dziś /29 września/ złote gody, czyli 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji jubilaci odebrali okolicznościowe medale.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 września 2015

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad i konsultacji ze specjalistami z zakresu dietetyki czy kosmetologii będzie można skorzystać w najbliższą sobotę, 3 października. Akcję medyczną organizuje Fundacja Unia Bracka.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 września 2015

Dali siebie - odebrali nagrodę

Dali siebie - odebrali nagrodę

Dwie statuetki Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy przyznali w tym roku członkowie kapituły. Za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, dziś /27 września/ odebrali je: dr Janusz Cholewiński oraz firma Marco Sp. z o.o.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 września 2015

Dziękowali za plony

Dziękowali za plony

Święto plonów jest wspaniałą okazją do złożenia podziękowań za trud pracy wkładany w ciągu całego roku w uprawianie i pielęgnowanie ziemi – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas obchodzonych wczoraj /26 września/ tradycyjnych parafialnych dożynek w Stolarzowicach.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 września 2015

XV Sesja Rady Miejskiej

XV Sesja Rady Miejskiej

Zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bytom, nadanie nazwy jednemu z bytomskich skwerów, będą m. in. tematami poniedziałkowej /28 września/ sesji Rady Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 września 2015

Łatwiej zarządzać przestrzenią

Łatwiej zarządzać przestrzenią

Łatwiejszy dostęp do danych i mniej papierkowej roboty – w Bytomiu kończą się prace nad unikatowym w skali kraju projektem, dzięki któremu łatwiej będzie zarządzać miejską przestrzenią. Zgromadzone i zintegrowane dane miejskich jednostek i spółek są już dostępne. Trwają szkolenia pracowników do obsługi systemu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.