Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 lipca 2015, Helena, Ignacy, Lubomir

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sobotnia gimnastyka w Parku Miejskim

To propozycja dla wszystkich, którzy sobotnie przedpołudnie chcieliby spędzić aktywnie w doborowym towarzystwie. W każdą sobotę sierpnia i września na polanie przed amfiteatrem na wszystkich chętnych czekać będą instruktorzy i zachęcać do ćwiczeń.

Bytom głosuje na modernizacje!

Trzy bytomskie inwestycje znalazły się w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2014". 
Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

Bytom - rewitalizacja

Ustawa rewitalizacyjna ma służyć powrotowi ludzi do centrów miast, które teraz są opuszczane – mówił w Bytomiu Wojciech Sieradzon z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Capoeira w Parku Miejskim dla każdego

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poruszać się w wakacje. Od poniedziałku do piątku na wszystkich chętnych w Parku Miejskim czeka Michał Cieślak (znany w świecie Capoeira jako Aritana), członek bytomskiej sekcji Klubu Sportowego Capoeira Camangula.

Zalesie czeka

Budowa pierwszego z trzech budynków nowego Osiedla Zalesie w Miechowicach dobiegła końca. Dziś przeszedł on pozytywnie odbiór techniczny. Trwa nabór chętnych na lokale.

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych

Jawny rejestr zbiorów danych osobowych (t.j. Dz.U. 2014 poz 1182 z pózn. zm.)

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

29 lipca 2015

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

Pożar w Elektrociepłowni Szombierki

10 zastępów straży pożarnej /30 strażaków/ z Bytomia i Chorzowa gasiło w nocy pożar w Elektrociepłowni Szombierki. Pożar objął kilkanaście metrów starego taśmociągu łączącego zakład z KWK Bobrek. Według strażaków przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 lipca 2015

O rewitalizacji w Bytomiu

O rewitalizacji w Bytomiu

Od zwiedzania poprzemysłowych dzielnic Bytomia rozpoczęli wizytę w mieście przedstawiciele Łodzi, Wałbrzycha i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Skala problemów do rozwiązania jest bardzo podobna, a każde miasto ma dzielnice, które nie cieszy się dobrą sławą – przyznali goście.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 lipca 2015

Syreny zawyją na cześć powstańców

Syreny zawyją na cześć powstańców

Mija 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę, 1 sierpnia w godzinę „W” o 17.00 w wielu polskich miastach zawyją syreny. W ten sposób pamięć o powstańcach uczczą także bytomianie.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 lipca 2015

Na szlaku średniowiecznego Bytomia

Na szlaku średniowiecznego Bytomia

Prawie 100 osób wzięło udział we wczorajszej / 25 lipca / wycieczce. Punktualnie o 10.00 dwie grupy zwiedzających wyruszyły śladami 760-letniej historii miasta.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 lipca 2015

Uwaga na burze z gradem!

Uwaga na burze z gradem!

Metrolodzy ostrzegają, że od dzisiejszego popołudnia do późnych godzin nocnych mogą wystąpić burze. Miejscami może spaść od 20 mm do 35 mm wody, lokalnie do 50 mm. Podczas burzy podmuchy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 100 km/h. Lokalnie może spaść grad.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 lipca 2015

Bytom - rewitalizacja

Bytom - rewitalizacja

Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz miast objętych ministerialnym pilotażowym projektem rewitalizacji  przyjeżdżają do Bytomia na wizytę studyjną.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 lipca 2015

XII sesja Rady Miejskiej w Bytomiu

XII sesja Rady Miejskiej w Bytomiu

Nad uchwałami m.in. dotyczącymi spraw budżetowych, zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy inwestycyjnej na infrastrukturę sportową czy przyjęcia miejskiego programu zapobiegania przestępczości, będą debatować rajcowie, podczas zaplanowanej na poniedziałek /27 lipca/ sesji Rady Miejskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 lipca 2015

Kolorowe podwórka za prawie 2 mln

Kolorowe podwórka za prawie 2 mln

Place zabaw, ściana aktywności twórczej, nowe ławki, zieleń i stojaki rowerowe – bytomianie mają do dyspozycji miejsca, gdzie mogą aktywnie spędzać czas wolny. Dzięki środkom unijnym w mieście powstało 9 kolorowych podwórek.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 lipca 2015

Ostrzegają przed dopalaczami

Ostrzegają przed dopalaczami

 O niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą sięganie po dopalacze, dowiedzą się bytomskie dzieci podczas półkolonii. Akcję informacyjną organizuje bytomska Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 lipca 2015

Zbadaj się. Bądź świadomy

Zbadaj się. Bądź świadomy

Choroba ta rozwija się w utajeniu, po latach może doprowadzić do marskości lub raka wątroby. W Polsce z wzw typu C żyje ok. 200 tys. osób. Co piąta wie, że jest nosicielem. O tym, jak ważna jest profilaktyka przekonuje Gwiazda Nadziei, która we wtorek /28 lipca/ organizuje bezpłatne badania przesiewowe na obecność anty-HCV.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 lipca 2015

Uwaga na burze!

Uwaga na burze!

Synoptycy ostrzegają - po południu czekają nas gwałtowne burze z ulewami i silnym wiatrem, który w porywach może wiać z prędkością 90 km/h. Lokalnie możliwy grad.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 lipca 2015

Będą nowe parkomaty

Będą nowe parkomaty

74 nowe parkomaty trafiły do Bytomia w ramach projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Do końca sierpnia potrwają prace montażowe nowego sprzętu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.