Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2014, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki

Nowy sprzęt dla straży pożarnej

Bytomscy strażacy mają nowy sprzęt. Trzy specjalistyczne pilarki do drewna przekazał im dziś prezydent Bytomia Damian Bartyla wraz z prezesem Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Dawidem Ziębą.

Uwaga kierowcy!

Będą utrudnienia na drodze krajowej nr 94. W poniedziałek (22 września) rusza remont skrzyżowania ulic: Wrocławskiej, Miechowickiej i Konstytucji.

Do Szombierek i Łagiewnik bez objazdów

Dobiegł końca remont torowiska pod wiaduktem kolejowym przy ul. Zabrzańskiej. Od niedzieli (15 września) został tam przywrócony ruch dwukierunkowy.

Dla kogo medal?

Prezydent Bytomia przypomina o możliwości składania wniosków wraz z uzasadnieniem o przyznanie „Medalu Miasta Bytomia” osobom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej i sportowej.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennych

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

21 września 2014

Psie piękności w Bytomiu

Psie piękności w Bytomiu

565 najpiękniejszych czworonogów z blisko 140 różnych ras przyjechało w niedzielę do Szombierek na 45. Krajową Wystawę Psów Rasowych. Wielki Pokaz Ras Polskich, konkurs „Pies i dziecko” oraz wybór najlepszego „Młodego Prezentera”, to kolejne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy imprezy.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 września 2014

Uwaga będzie mocno padać!

Uwaga będzie mocno padać!

Jak podają synoptycy, dziś od południa, czeka nas deszczowa pogoda. Szykując się na niedzielny spacer, warto więc pamiętać o parasolu. Prognozowane są umiarkowane i intensywne opady deszczu, które miejscami mogą dochodzić do 50 mm. Synoptycy ostrzegają także przed burzami, którym towarzyszyć może grad i porywy wiatru do 70 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 września 2014

50-lecie Sekcji Wędkarskiej "Amendy"

50-lecie Sekcji Wędkarskiej "Amendy"

Już ponad pół wieku razem łowią ryby. W sobotę Sekcja Wędkarska ?Amendy? z Łagiewnik świętowała swój okrągły jubileusz. Z tej okazji zorganizowano zawody wędkarskie ? spławikowe o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 września 2014

"Dając część siebie, ratujesz całego człowieka"

"Dając część siebie, ratujesz całego człowieka"

To motto Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Górnik”, który w sobotę obchodził wyjątkowy jubileusz 45-lecia działalności. Z tej okazji w Urzędzie Miejskim w Bytomiu zorganizowano uroczystą akademię, podczas której wręczono honorowe odznaki, wyróżnienia oraz puchary.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 września 2014

Piszesz o Bytomiu? Zgłoś swoją pracę

Piszesz o Bytomiu? Zgłoś swoją pracę

Już po raz drugi Towarzystwo Miłośników Bytomia zaprasza absolwentów studiów magisterskich i licencjackich z lat akademickich 2011/2012 2012/2013 i 2013/2014 do przedstawienia swoich prac.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 września 2014

W sobotę zbadaj się za darmo!

W sobotę zbadaj się za darmo!

Co mówią o zdrowiu twoje stopy? Sprawdź na podoskopie! Już w tę sobotę chętni będą mogli skorzystać ze specjalnego badania podczas białej soboty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Porad lekarskich udzielą też m.in. dermatolog i ginekolog.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 września 2014

Biegacze na start, zamknięte ulice

Biegacze na start, zamknięte ulice

Maratończycy szlifują formę przed niedzielnym biegiem (21 września), ale mieszkańcy Miechowic muszą być przygotowani na utrudnienia drogowe. Organizatorzy imprezy proszą o cierpliwość i wyrozumiałość – kilka ulic będzie zamkniętych przez 3 godziny.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 września 2014

W weekend zamknięty odcinek ul. Strzelców Bytomskich

W weekend zamknięty odcinek ul. Strzelców Bytomskich

Trwa przebudowa ul. Strzelców Bytomskich. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz mieszkańców Stroszka i Osiedla Ziętka w sobotę i niedzielę (20 i 21 września) czekają kolejne utrudnienia.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 września 2014

Podaruj znicz na Kresy

Podaruj znicz na Kresy

Już po raz ósmy Koło Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej zaangażowało się w zbiórkę zniczy, które 1 listopada zapłoną na mogiłach naszych rodaków za wschodnią granicą. Akcja Podaruj znicz na Kresy rusza już w środę, 17 września i potrwa przez najbliższy miesiąc.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 września 2014

Oldtimery znów w Bytomiu

Oldtimery znów w Bytomiu

Już po raz jedenasty na bytomskim rynku zagrały silniki volkswagenów, mercedesów, bmw, kultowych już fiatów 125p, a nawet dostojnego rolls–royce’a. Na tegoroczną edycję Parady Pojazdów Zabytkowych stawiła się ponad setka samochodów z metryką powyżej 20 lat.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 września 2014

Pożegnanie lata w Szombierkach

Pożegnanie lata w Szombierkach

Choć dla szkolnej braci lato skończyło się wraz z pierwszym dzwonkiem, beztroski nastrój i pogoda ich nie opuszcza. Wczoraj(12 września) do wspólnej zabawy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 zaprosili mieszkańców Szombierek.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 września 2014

Uwaga, metanol

Uwaga, metanol

Nie spożywajmy alkoholu niewiadomego pochodzenia – apeluje Główny Inspektor Sanitarny. Czeska służba celna ujawniła kolejny przypadek skażonego alkoholu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.