Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2014, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Łagiewniki zapraszają na wigilię

Zaproś sąsiadów na wspólne kolędowanie! Stowarzyszenie Aktywne Łagiewniki zaprasza w sobotę (20 grudnia) na Łagiewnicką Wigilię. Chodzi o to, żeby poznać się bliżej i spędzić ze sobą czas – mówi Michał Lewicki, bytomski radny, członek stowarzyszenia.

Ogrzewalnia dla bezdomnych

40 osób może przyjąć nowo otwarta ogrzewalnia na terenie noclegowni dla bezdomnych osób w Bytomiu. Dzięki remontowi niewykorzystywanych dotąd pomieszczeń w noclegowni, każda osoba bezdomna szukająca schronienia przed zimnem ma szansę nie tylko przetrzymać mroźne noce, ale także możliwość skorzystania z łaźni i gorącej herbaty

Bytomska Wigilia tuż tuż...

4 tysiące uszek, 3 tysiące pierników i 800 litrów barszczu. Trwają przygotowania do Trzeciej Bytomskiej Wigilii. Będą śnieżynki, aniołki, turoń z gwiazdą i kolędy, a harcerze przywiozą betlejemskie światło pokoju. Spotykamy się 19 grudnia od 13.00 do 16.00 przy ul. Dworcowej 7.

Kalendarze 2015

"Bytom w obiektywie" - to tytuł serii kalendarzy na 2015 rok wydanych przez Urząd Miejski w Bytomiu. Fotografie przedstawiają Bytom na przestrzeni wielu dekad, od początku XX w. po lata współczesne.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

17 grudnia 2014

Nie kupuj kota w worku

Nie kupuj kota w worku

Nie zdziw się, jeśli jutro (czwartek, 18 grudnia) spotkasz w centrum Bytomia kota w worku. Jak co roku przed świętami Inspekcja Handlowa organizuje akcję informacyjną „Nie kupuj kota w worku”.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2014

Świętowali złote gody

Świętowali złote gody

Minęło pół wieku od momentu, gdy powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Dziś (16 grudnia) sześć par odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2014

Nowa technologia, więcej możliwości

Nowa technologia, więcej możliwości

Nowa szata graficzna, zmodyfikowana struktura serwisu i lepsza technologia wyświetlania zawartości. Światło dzienne ujrzała kolejna odsłona portalu Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (BIIP).

ZOBACZ WIĘCEJ
14 grudnia 2014

Bytomianie stroili choinkę

Bytomianie stroili choinkę

Już po raz drugi mieszkańcy Bytomia wspólnie udekorowali choinkę na dworcu PKP. Świąteczne drzewko ozdobione kolorowymi bombkami i łańcuchami, aż do stycznia przyszłego roku będzie witać pasażerów, korzystających na co dzień z bytomskiego dworca kolejowego.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 grudnia 2014

Prezydent wręczył odznaczenia górnikom

Prezydent wręczył odznaczenia górnikom

Damian Bartyla, prezydent Bytomia spotkał się z górnikami z KWK „Bobrek-Centrum” podczas obchodów barbórkowych. Zasłużonym wręczył medale i odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP

ZOBACZ WIĘCEJ
13 grudnia 2014

Spotkanie opłatkowe z członkami Cechu

Spotkanie opłatkowe z członkami Cechu

Tradycją stały się już spotkania opłatkowe, podczas których składamy swoim znajomym oraz przyjaciołom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nie inaczej było wczoraj /12 grudnia/ podczas spotkania opłatkowego prezydenta Damiana Bartyli z członkami Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 grudnia 2014

W nocy będzie silnie wiało!

W nocy będzie silnie wiało!

Synoptycy ostrzegają! Przez całą noc z 12 na 13 grudnia w województwie śląskim możemy spodziewać się silnego wiatru w porywach do 80 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 grudnia 2014

Nie żyje Johannes Gayda

Nie żyje Johannes Gayda

Zmarł Johannes Gayda, Honorowy Obywatel Miasta Bytomia, laureat Medalu Miasta Bytomia i Bytomskiej Nagrody Europejskiej. Przez lata, które spędził na obczyźnie, nigdy nie zapominał o swojej małej ojczyźnie. Bytom także o nim pamiętał.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 grudnia 2014

Jasełka na niedzielę adwentową

Jasełka na niedzielę adwentową

Pensjonariusze Ewangelickiego Domu Opieki „Ostoja Pokoju” zaprosili w pierwszą niedzielę adwentu na jasełka swoich najbliższych, mieszkańców Miechowic i prezydenta Damiana Bartylę. To już adwentowa tradycja. Takie spotkania w „Ostoi Pokoju” organizowane są od trzech lat.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2014

Uwaga na silny wiatr!

Uwaga na silny wiatr!

Synoptycy ostrzegają! Od jutra /12 grudnia/ do soboty /13 grudnia/ w województwie śląskim możemy spodziewać się silnego wiatru w porywach do 80 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2014

Razem przez życie

Razem przez życie

Sześć par małżeńskich z Bytomia świętowało dziś Diamentowe, a jedna - Żelazne Gody. Jubilatom gratulowała wiceprezydent Bytomia Aneta Latacz w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Gajowiska.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2014

Absolwenci UŚ na medal

Absolwenci UŚ na medal

Pochodzący z Bytomia absolwenci Uniwersytetu Śląskiego dumą miasta. Grzegorz Gawlik został laureatem plebiscytu „Absolwent z pasją”, a Mateusz Hyla znalazł się w gronie najlepszych absolwentów roku akademickiego 2013/2014. Zdolni studenci odebrali wyróżnienia i gratulacje.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.