Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miałeś wypadek? Zgłoś się po bezpłatną poradę

Miałeś wypadek? Zgłoś się po bezpłatną poradę Data publikacji: 1 sierpnia 2017Miałeś wypadek lub inne zdarzenie losowe, w których zostałeś poszkodowany? Bytomskie Centrum Informacji Wypadkowej pomoże przedrzeć się przez gąszcz formalności w drodze do uzyskania odszkodowania. W sierpniu doradcy dyżurować będą w Biurze Promocji Bytomia.

Z działalnością Bytomskiego Centrum Informacji Wypadkowej będzie można się zapoznać już 2 sierpnia od 11.00 0 17.00 na Rynku. W programie imprezy znajdą się m.in. warsztaty pierwszej pomocy przy wykorzystaniu profesjonalnych fantomów. Najmłodszych z pewnością zaciekawi 3,5 tonowa karetka.

Swoją pomoc kierujemy do osób poszkodowanych w różnego rodzaju sytuacjach. Po bezpłatną poradę mogą się zgłaszać poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych lub w wyniku błędu medycznego, a także innych zdarzeń losowych, które spowodowały szkody osobowe lub majątkowe – mówi Łukasz Sawicki z Bytomskiego Centrum Informacji Wypadkowej.

Podczas bezpłatnych konsultacji zainteresowani bytomianie będą mogli dowiedzieć z jakiego rodzaju usług medycznych mogą skorzystać, jakie świadczenia im przysługują oraz od kogo dochodzić należnych im roszczeń odszkodowawczych.

Skomplikowanie procedury często przysparzają kłopotów osobom, które dochodzą swoich praw przed ubezpieczycielem. Dlatego też nasi doradcy wskażą jakie dokumenty są niezbędne , a jeśli będzie taka potrzeba, pomogę je wypełnić – mówi Łukasz Sawicki.

Aby zapewnić kompleksową informację poszkodowanym, Centrum współpracować będzie z licznymi podmiotami oraz instytucjami, z którymi organizowane będą wydarzenia uświadamiające oraz akcje „antywypadkowe”. Konsultacje odbywać się będą w poniedziałek w godzinach do 14.00 do 16.00 oraz w czwartek w godzinach do 10.00 do 12.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Autor: AK
Zdjęcia: www.zdrowie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.