Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Miałeś wypadek? Zgłoś się po bezpłatną poradę

Miałeś wypadek? Zgłoś się po bezpłatną poradę Data publikacji: 1 sierpnia 2017Miałeś wypadek lub inne zdarzenie losowe, w których zostałeś poszkodowany? Bytomskie Centrum Informacji Wypadkowej pomoże przedrzeć się przez gąszcz formalności w drodze do uzyskania odszkodowania. W sierpniu doradcy dyżurować będą w Biurze Promocji Bytomia.

Z działalnością Bytomskiego Centrum Informacji Wypadkowej będzie można się zapoznać już 2 sierpnia od 11.00 0 17.00 na Rynku. W programie imprezy znajdą się m.in. warsztaty pierwszej pomocy przy wykorzystaniu profesjonalnych fantomów. Najmłodszych z pewnością zaciekawi 3,5 tonowa karetka.

Swoją pomoc kierujemy do osób poszkodowanych w różnego rodzaju sytuacjach. Po bezpłatną poradę mogą się zgłaszać poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych lub w wyniku błędu medycznego, a także innych zdarzeń losowych, które spowodowały szkody osobowe lub majątkowe – mówi Łukasz Sawicki z Bytomskiego Centrum Informacji Wypadkowej.

Podczas bezpłatnych konsultacji zainteresowani bytomianie będą mogli dowiedzieć z jakiego rodzaju usług medycznych mogą skorzystać, jakie świadczenia im przysługują oraz od kogo dochodzić należnych im roszczeń odszkodowawczych.

Skomplikowanie procedury często przysparzają kłopotów osobom, które dochodzą swoich praw przed ubezpieczycielem. Dlatego też nasi doradcy wskażą jakie dokumenty są niezbędne , a jeśli będzie taka potrzeba, pomogę je wypełnić – mówi Łukasz Sawicki.

Aby zapewnić kompleksową informację poszkodowanym, Centrum współpracować będzie z licznymi podmiotami oraz instytucjami, z którymi organizowane będą wydarzenia uświadamiające oraz akcje „antywypadkowe”. Konsultacje odbywać się będą w poniedziałek w godzinach do 14.00 do 16.00 oraz w czwartek w godzinach do 10.00 do 12.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Autor: AK
Zdjęcia: www.zdrowie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.