Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Metropolitalna Noc Teatrów w Bytomiu

Metropolitalna Noc Teatrów w Bytomiu Data publikacji: 25 września 2016Otwarte pracownie, warsztaty teatralne, muzyczne i  taneczne, możliwość przymierzenia kostiumów, a także spotkania z aktorami oraz zwiedzanie obiektów kulturalnych. Tak wyglądała 24 września Metropolitalna Noc Teatrów w Bytomiu, którą podobnie, jak w ubiegłym roku, współtworzyły Opera Śląska oraz Teatr Tańca i Ruchu Rozbark.

Dla miłośników teatru to prawdziwa gratka. Największe sceny teatralne w regionie na tę jedyną w roku noc przygotowały dla tysięcy widzów niecodzienną ofertę kulturalną. W Bytomiu również nie zabrakło atrakcji. W Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark zorganizowano warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci, warsztaty taneczne dla dorosłych, a także imprezę taneczną.

Z kolei w Operze Śląskiej dla odwiedzających udostępniono pracownie krawiecką i stolarnie.  Tu przygotowano stroje oraz rekwizyty, zorganizowano warsztaty baletowe dla dzieci, pokaz charakteryzacji i instrumentów muzycznych oraz lekcje śpiewu i baletu. Na zakończenie imprezy wytrwali uczestnicy mogli zwiedzić budynek Opery Śląskiej nocą.

Podczas VII Metropolitarnej Nocy Teatrów, która odbyła się w śląskich i zagłębiowskich miastach widzowie zobaczyli ponad kilkanaście spektakli, wzięli udział w licznych happeningach, warsztatach artystycznych, pokazach oraz mogli zwiedzić największe gmachy kulturalne, gdzie każdy uczestnik imprezy znalazł coś interesującego dla siebie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.