Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mędrcy na bytomskim Rynku

Mędrcy na bytomskim Rynku Data publikacji: 6 stycznia 2018Kiedy w 2005 roku po raz pierwszy zorganizowano w Warszawie uliczne jasełka wystawione przez jedną ze szkół, nikt nie przypuszczał, że wspólne śpiewanie kolęd porwie ludzi w całym kraju. Barwne korowody przeszły dziś /6 stycznia/ także w Bytomiu.

 Tego dnia do wyjścia z domu wielu zachęciła ładna, jak na tę porę roku, pogoda.  Orszak to w naszym kalendarzu sztandarowastyczniowa impreza. Chodzimy całą rodziną, ale nie jest to manifest naszej wiary, raczej przywiązanie do tradycji, którą w ten sposób chcemy przekazać naszym dzieciom – mówił jeden z uczestników.

W punktach zbiórki: przy Dworcowej, pl. Akademickim i ul. Krakowskiej stawili się uczestnicy w każdym wieku, najwidoczniejsze jednak były rodziny z dziećmi, dla których spotkanie z mędrcami ze wschodu było nie lada gratką. W tym roku do wspólnego kolędowania dołączył zespół Cantate Dominum z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Szombierkach.

Uczestników imprezy przywitał na Rynku prezydent Damian Bartyla. W kilku słowach przedstawił znaczenie Święta Objawienia Pańskiego w polskiej i europejskiej tradycji, a następnie Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku. Całość zwieńczyło wspólne śpiewanie kolęd.

Spotkanie mędrców na Rynku było też okazją do rozmów o współczesnym chrześcijaństwie i tym jak kwestie przynależności do wspólnoty kościoła katolickiego rozumieją kolejne pokolenia.

Warto wspomnieć, że Orszaki Trzech Króli przeszły dziś ulicami ponad 600 miejscowości w Polsce i 16 poza granicami kraju. W czym więc tkwi fenomen tej imprezy? Dla części to zapewne przywiązanie do kolęd, dla innych potrzeba pielęgnowania i przekazywania dzieciom tradycji ojców. Jakkolwiek brzmi odpowiedź, ważna jest pozytywna energia, która co roku, 6 stycznia zatacza coraz szersze kręgi.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.