Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Medalowe zdobycze bytomskich szermierzy

Medalowe zdobycze bytomskich szermierzy Data publikacji: 27 kwietnia 20174 medale, w tym dwa złote wywalczyli bytomscy szermierze podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Śląska oraz w Turnieju Rybnik Cup /22-23 kwietnia/. Złote krążki zdobyli Amelia Sadowska z BTS Bytom oraz drużyna chłopców MDK nr 1 Bytom.

W turnieju Rybnik Cup w kategorii zuchów reprezentantka BTS Bytom Amelia Sadowska od samego początku nie dawała szans rywalkom. Po eliminacjach grupowych w rozgrywkach play-off pokonała wszystkie zawodniczki, zdobywając złoty medal. Z kolei podczas Mistrzostw Śląska indywidualnie najlepszy był Miłosz Mazurkiewicz z MDK nr 1 w Bytomiu, który zajął 3. miejsce.

Świetnie też walczył Szymon Wójtowicz z BTS Bytom w kategorii dzieci, zdobywając srebrny medal. Wielkim sukcesem zakończył się natomiast start drużyny chłopców z MDK nr 1. Nasi młodzi szermierze wywalczyli złoty medal i Mistrzostwo Śląska.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BTS Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.