Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Medalowe sukcesy naszych siłaczy

Medalowe sukcesy naszych siłaczy Data publikacji: 12 października 2016Kolejne medale przywieźli zawodnicy Skarpy Bytom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Świata WUAP w Niemczech oraz w Pucharze Świata w Pradze. Łącznie do Polski przywieźli kilkanaście krążków, w tym wiele złotych.

Złote medale w Niemczech zdobyli: Marcin Dulko, Marcin Gorzędowski, Jacek Stańczyk /wszyscy wyciskanie sztangi leżąc/ i Robert Spruta /martwy ciąg/. Pozostałe medale wywalczyli: Maciej Indycz, Artur Czempiel, Anna Paluszik oraz Dawid Górzyński /wszyscy wyciskanie sztangi leżąc/ . W Niemczech nasi siłacze pobili również rekordy świata: Marcin Dulko /165 kg/, Marcin Gorzędowski /220 kg/ i Jacek Stańczyk /225 kg/.

Z kolei w Pradze po złote medale sięgnęli: Marcin Dulko, Jacek Stańczyk i Marcin Gorzędowski, zaś brązowy medal wywalczył Maciej Ondycz.

Medalowe sukcesy zawodników Skarpy Bytom to kolejne potwierdzenie, że nasi siłacze należą do światowej czołówki. Bytomianie mają na koncie już medale w mistrzostwach świata, Europy, Polski i Pucharze Świata.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Skarpa Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.