Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Medalowe sukcesy naszych siłaczy

Medalowe sukcesy naszych siłaczy Data publikacji: 12 października 2016Kolejne medale przywieźli zawodnicy Skarpy Bytom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Świata WUAP w Niemczech oraz w Pucharze Świata w Pradze. Łącznie do Polski przywieźli kilkanaście krążków, w tym wiele złotych.

Złote medale w Niemczech zdobyli: Marcin Dulko, Marcin Gorzędowski, Jacek Stańczyk /wszyscy wyciskanie sztangi leżąc/ i Robert Spruta /martwy ciąg/. Pozostałe medale wywalczyli: Maciej Indycz, Artur Czempiel, Anna Paluszik oraz Dawid Górzyński /wszyscy wyciskanie sztangi leżąc/ . W Niemczech nasi siłacze pobili również rekordy świata: Marcin Dulko /165 kg/, Marcin Gorzędowski /220 kg/ i Jacek Stańczyk /225 kg/.

Z kolei w Pradze po złote medale sięgnęli: Marcin Dulko, Jacek Stańczyk i Marcin Gorzędowski, zaś brązowy medal wywalczył Maciej Ondycz.

Medalowe sukcesy zawodników Skarpy Bytom to kolejne potwierdzenie, że nasi siłacze należą do światowej czołówki. Bytomianie mają na koncie już medale w mistrzostwach świata, Europy, Polski i Pucharze Świata.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Skarpa Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.