Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Jubileuszowa 100. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

To będzie wyjątkowa Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Już po raz setny zbiorą się miłośnicy jednośladów, którzy przejadą ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich rowerzystów do wspólnej zabawy. Zaczynamy w piątek, 27 października o 18.00 na bytomskim Rynku.

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Medalowe sukcesy naszych siłaczy

Medalowe sukcesy naszych siłaczy Data publikacji: 12 października 2016Kolejne medale przywieźli zawodnicy Skarpy Bytom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Świata WUAP w Niemczech oraz w Pucharze Świata w Pradze. Łącznie do Polski przywieźli kilkanaście krążków, w tym wiele złotych.

Złote medale w Niemczech zdobyli: Marcin Dulko, Marcin Gorzędowski, Jacek Stańczyk /wszyscy wyciskanie sztangi leżąc/ i Robert Spruta /martwy ciąg/. Pozostałe medale wywalczyli: Maciej Indycz, Artur Czempiel, Anna Paluszik oraz Dawid Górzyński /wszyscy wyciskanie sztangi leżąc/ . W Niemczech nasi siłacze pobili również rekordy świata: Marcin Dulko /165 kg/, Marcin Gorzędowski /220 kg/ i Jacek Stańczyk /225 kg/.

Z kolei w Pradze po złote medale sięgnęli: Marcin Dulko, Jacek Stańczyk i Marcin Gorzędowski, zaś brązowy medal wywalczył Maciej Ondycz.

Medalowe sukcesy zawodników Skarpy Bytom to kolejne potwierdzenie, że nasi siłacze należą do światowej czołówki. Bytomianie mają na koncie już medale w mistrzostwach świata, Europy, Polski i Pucharze Świata.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Skarpa Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.