Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Medale Miasta i Muzy wręczone

Medale Miasta i Muzy wręczone Data publikacji: 6 listopada 2016Honorowe statuetki i medale, są dowodem uznania dla zasłużonych dla naszej wspólnoty osób i instytucji, których osiągnięcia w różnych dziedzinach życia przekładają się na rozwój, dobry wizerunek i promocję naszego miasta – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystości wręczenia. Medale Miasta Bytomia oraz nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury „Muzy” to najwyższe formy uhonorowania zasług dla Bytomia i jego mieszkańców – dodał.

Po raz kolejny zostały wręczone Medale Miasta Bytomia oraz nagrody Prezydenta „Muzy” podczas sobotnich /5 listopada/ uroczystości w Bytomskim Centrum Kultury. Wyróżnione są nimi osoby oraz instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta.

„Medal Miasta Bytomia” przyznawany jest za szczególne osiągnięcia dla miasta w 5 dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej, sportowej. Tegorocznymi laureatami zostali: Paweł Grabowski (sport), Ewa Kutryś (kultura), Piotr Mankiewicz (w dziedzinie społecznej), Jan Drabina (nauka), Henryk Konwiński (kultura) oraz Zenon Mościński (sport). Medalem uhonorowano również Bytomskie Ognisko Artystyczne (dziedzina społeczna) oraz Medusa Group Sp. z o. o. w dziedzinie gospodarczej.

Za szczególne zasługi dla Bytomia w sferze kulturalnej już po raz dwudziesty wręczono Muzy. Nagroda przyznawana jest w kategoriach: osiągnięcia twórcze, upowszechnianie kultury i zarządzanie kulturą, osobom lub instytucjom działającym na terenie miasta oraz związanym z Bytomiem profesjonalistom i amatorom. W tym roku nagrody trafiły do: Leszka Engelkinga, Towarzystwa Miłośników Bytomia, Cecylii Barczyk oraz Jerzego Dybały.

Impreza była również inauguracją miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od koncertu zespołu Impressja pt. „Historia Polski. W Pieśni o małym rycerzu”. Goście mieli okazję posłuchać najsłynniejszych dzieł muzycznych z filmowych adaptacji powieści historycznych. W repertuarze znalazły się między innymi utwory z Ogniem i Mieczem oraz Potopu.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.