Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Medale Miasta i Muzy wręczone

Medale Miasta i Muzy wręczone Data publikacji: 6 listopada 2016Honorowe statuetki i medale, są dowodem uznania dla zasłużonych dla naszej wspólnoty osób i instytucji, których osiągnięcia w różnych dziedzinach życia przekładają się na rozwój, dobry wizerunek i promocję naszego miasta – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystości wręczenia. Medale Miasta Bytomia oraz nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury „Muzy” to najwyższe formy uhonorowania zasług dla Bytomia i jego mieszkańców – dodał.

Po raz kolejny zostały wręczone Medale Miasta Bytomia oraz nagrody Prezydenta „Muzy” podczas sobotnich /5 listopada/ uroczystości w Bytomskim Centrum Kultury. Wyróżnione są nimi osoby oraz instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta.

„Medal Miasta Bytomia” przyznawany jest za szczególne osiągnięcia dla miasta w 5 dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej, sportowej. Tegorocznymi laureatami zostali: Paweł Grabowski (sport), Ewa Kutryś (kultura), Piotr Mankiewicz (w dziedzinie społecznej), Jan Drabina (nauka), Henryk Konwiński (kultura) oraz Zenon Mościński (sport). Medalem uhonorowano również Bytomskie Ognisko Artystyczne (dziedzina społeczna) oraz Medusa Group Sp. z o. o. w dziedzinie gospodarczej.

Za szczególne zasługi dla Bytomia w sferze kulturalnej już po raz dwudziesty wręczono Muzy. Nagroda przyznawana jest w kategoriach: osiągnięcia twórcze, upowszechnianie kultury i zarządzanie kulturą, osobom lub instytucjom działającym na terenie miasta oraz związanym z Bytomiem profesjonalistom i amatorom. W tym roku nagrody trafiły do: Leszka Engelkinga, Towarzystwa Miłośników Bytomia, Cecylii Barczyk oraz Jerzego Dybały.

Impreza była również inauguracją miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od koncertu zespołu Impressja pt. „Historia Polski. W Pieśni o małym rycerzu”. Goście mieli okazję posłuchać najsłynniejszych dzieł muzycznych z filmowych adaptacji powieści historycznych. W repertuarze znalazły się między innymi utwory z Ogniem i Mieczem oraz Potopu.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.