Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Medale Miasta i Muzy wręczone

Medale Miasta i Muzy wręczone Data publikacji: 6 listopada 2016Honorowe statuetki i medale, są dowodem uznania dla zasłużonych dla naszej wspólnoty osób i instytucji, których osiągnięcia w różnych dziedzinach życia przekładają się na rozwój, dobry wizerunek i promocję naszego miasta – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystości wręczenia. Medale Miasta Bytomia oraz nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury „Muzy” to najwyższe formy uhonorowania zasług dla Bytomia i jego mieszkańców – dodał.

Po raz kolejny zostały wręczone Medale Miasta Bytomia oraz nagrody Prezydenta „Muzy” podczas sobotnich /5 listopada/ uroczystości w Bytomskim Centrum Kultury. Wyróżnione są nimi osoby oraz instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta.

„Medal Miasta Bytomia” przyznawany jest za szczególne osiągnięcia dla miasta w 5 dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej, sportowej. Tegorocznymi laureatami zostali: Paweł Grabowski (sport), Ewa Kutryś (kultura), Piotr Mankiewicz (w dziedzinie społecznej), Jan Drabina (nauka), Henryk Konwiński (kultura) oraz Zenon Mościński (sport). Medalem uhonorowano również Bytomskie Ognisko Artystyczne (dziedzina społeczna) oraz Medusa Group Sp. z o. o. w dziedzinie gospodarczej.

Za szczególne zasługi dla Bytomia w sferze kulturalnej już po raz dwudziesty wręczono Muzy. Nagroda przyznawana jest w kategoriach: osiągnięcia twórcze, upowszechnianie kultury i zarządzanie kulturą, osobom lub instytucjom działającym na terenie miasta oraz związanym z Bytomiem profesjonalistom i amatorom. W tym roku nagrody trafiły do: Leszka Engelkinga, Towarzystwa Miłośników Bytomia, Cecylii Barczyk oraz Jerzego Dybały.

Impreza była również inauguracją miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od koncertu zespołu Impressja pt. „Historia Polski. W Pieśni o małym rycerzu”. Goście mieli okazję posłuchać najsłynniejszych dzieł muzycznych z filmowych adaptacji powieści historycznych. W repertuarze znalazły się między innymi utwory z Ogniem i Mieczem oraz Potopu.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.